Annelik Estetiği Mucizesi

Annelik estetiği, kişide doğum sonrası vücutta oluşan sarkma ve çatlaklar için yapılan estetiktir. Annelerin doğum sonrası eski fit vücuduna dönmesi için yapılan bu estetik annenin çocuk öncesi sahip olduğu vücuduna geri dönmesi sağlanır. Annelik estetiği ile  kişide doğum sonrası oluşan problemlerin bir veya iki seansta giderilmesi sağlanır. Doğum ve emzirme sonrası kadınlarda görülen bacak basen bölgelerinde büyüme, karın, kol sarkmaları göğüslerin kaybettiği hacimler  ve sarkma vücutta beliren en çok göze çarpan sorunlardır.

Annelik Estetiği

Anneler bu sorunu giderip tekrar eski vücut yapılarına sahip olmak için estetik ameliyatlara ihtiyaç duyarlar. Annelerde yapılan bu tedaviye annelik estetiği denilerek annelerin yaşam tarzını daha güzel ve kaliteli hale getirmiş olurlar. Hatta gebelik ve lohusalık dönemindeki vücutlarında yaşadığı değişimlerle oluşan psikolojik yıpranmanın dahi bu operasyonlardan sonra düzeldiğini ve özgüveni yeniden kazandığı bilinmektedir. Kişi gerekli diyet ve egzersizleri yapmasına rağmen hâlâ bu sorunlardan kurtulamıyor ise bu cerrahi operasyona ihtiyaç duyar. Bu estetikle  özellikle hızlı kilo alıp vermeye bağlı sarkmaları ortadan kaldırıyor ve  aynı zamanda vücuttaki inatçı yağlarında alınmasıyla   kişinin vücudu eski güzel görüntüsüne kavuşur. Her annenin sorunu farklı olduğu için çeşitli tedavi yöntemleri uygulanır

Annelik Estetiği Hangi Operasyonları İçermektedir?

Anne olmanın verdiği haz ve mutluluğu hiçbir şeye değişmeyen kadınlar yine de doğum sonrası oluşabilecek sarkma kaybedilen hacim büyüme gibi sorunları kafasına takar. Her kadın bakımlı olmayı ve fit kalmayı ister. Bunun için geliştirilen annelik estetiği kadınları bu sorunlarından kurtarmaya yardımcı olur.

Annelik estetiği tedavisi yapılırken ihtiyaç duyulan birkaç farklı operasyonda bulunmaktadır. Meme ameliyatı, liposuction ve tummy tuck adı verilen karın germe sıklaştırma şeklinde bulunurlar. Liposuction tedavisi gerekli diyet ve egzersizler sonucu vücuttan atılmayan yağlar için geliştirilip vücudu bu yağlardan kurtarmak hedeflenmiştir.

Bu tedavi ile kişinin hamilelik döneminde aldığı kilo sebebi ile oluşan inatçı yağlar kaybedilerek kişiyi eski sağlıklı haline kavuşturmak hedeflenir. Hamilelik zamanlarında kadınlarda beliren meme büyümesi ya da meme hacmi kaybı gibi her iki sorundan birini yaşayan anneler annelik estetiği içerisinde bulunan operasyonlardan biri olan meme estetiği ameliyatına ihtiyaç duyarlar. Meme ameliyatında kişinin meme durumuna göre tedavi işlemi uygulanır. Kişi hamiliğinde veya hamileliğin sonlandırıldığı zaman meme büyümesi ile karşı karşıya gelir.

Bu durumda meme küçültme dediğimiz tedavi şekli uygulanarak kişinin fazla bulunan kısımlar alınır. Eğer annede bir diğer sorun olan meme hacmi kaybetme problemi var ise hastaya meme dikleştirme tedavisi ya da meme büyütme tedavisinde kullanılan silikonlar eşliğinde kişinin memede kaybettiği hacim yeniden kazandırılmaya çalışılır. Kadınların en büyük problemlerinden biri olan karın sarkması uygulanan diyet veya egzersizler yeterli gelmiyorsa kişiyi annelik estetiği ameliyatına itmektedir.

Karın germe ameliyatında kişide deri fazlalığı yanı sıra karın kaslarında meydana gelen gevşeklikler mevcut ise bunlara  son verilerek karını sıklaştırmak ve fazla deri uzaklaştırılarak düz bir karın elde edilmeye çalışılır. Böylece  annelere daha estetik bir görüntü verip kişide kaybedilen özgüven yeniden sağlanır.

Annelik Estetiği Kimler İçin Uygulanır?

Annelik estetiği tedavisi, annelerin hamilelik ya da doğum sonrası bebekle birlikte vücudunda yaşadığı bir takım değişim ve sorunlardır. Estetik açıdan kadınların rahatsızlık duyduğu bu sorunlar sosyal yaşamlarını da etkileyerek yaşam kalitesini düşürür. Her daim fit ve güzel görünmeyi isteyen kadınların doğum sonrası oluşan sarkık şişkinlik ve buna benzer durumlar korkulu rüyalarıdır. Belirli egzersiz ve diyetlerde son verilemeyen bu problemlere annelik estetiği tedavisi ile çözüme ulaşılabilir.

Peki kimler anne estetiği olabilir ya da hangi durumlardan sonra bu tedavi kişiye uygulanır diye merak ediyorsanız sorunuzun cevabı bizde. Kişide belirlen bu sorunlar annelik dönemine adım atıldığı andan itibaren belirip kişide rahatsız edici bir hâl almış olur. Oluşan bu sorunlara anneler hamilelik ve emzirme dönemleri bittikten sonra annelik estetiği ameliyatı olarak son verebilirler. Hamilelik ve emzirme döneminde bu ameliyat riskli olabilir.

Annelik Estetiği İçin Hangi İşlemler Yapılır?

Kadınların anne olduktan sonra vücudunda gösterdiği bazı değişiklikler vardır. Doğumdan sonra kadınların vücudunda meydana gelen sarkma, yağ artışı veya hacim kaybı gibi durumlar kadınların dış görünümüne ve psikolojilerine oldukça fazla zarar vermektedir. Kadınlar bunun için annelik estetiği ihtiyacı duyarlar. Bu estetik ameliyatında annenin vücuduna göre değişiklik gösteren etkenler kişiye farklı tedavilerin uygulanmasına neden olur. Kişideki sorunlara göre karın germe meme dikleştirme meme küçültme veya büyütme, kol ve uyluk bölgesinde ise yağ  alma, lazerle sıkılaştırma veya germe gibi işlemler yapılır.

Annelik Estetiği Ameliyatından Önce Neler Yapılmalıdır?

Annelerin ihtiyaç duyduğu annelik estetiği öncesi kişilerin dikkat etmesi gereken ve bilmesi gereken hususlar vardır. Bunların neler olduğu doktorunuz muayene sırasında sizlere söyleyip sizlerin de ona göre davranması gerekir. Kişiler öncelikle muayene sırasında hangi ameliyat tedavisi olacağına karar verilir ve bu tedavi için kişinin vücudu durumu buna uygun mu bakılır. Bu tedavi için kişinin yeterli ve sağlıklı bir kiloda olması gerekir. Eğer kişinin kilosu bu ameliyata müsaade etmiyor ise gerekli tedaviler uygulanarak uygun koşullar sağlanır. Bu tedaviye ihtiyaç duyan kişiler yakın zamanda (1yıl)   çocuk sahibi olmayı düşünmeyen kişiler için tavsiye edilir. Genel sağlık durumunuzda iyi olması gerekip bu ameliyat için gerekli bir bütçe ayarlamanız gerekir.

Annelik Estetiği Nasıl Uygulanır?

Annelik estetiği ameliyatında kullanılan farklı yöntemler vardır. Bu farklı yöntemlerin her birinin farklı uygulanma türleri vardır. Yöntemlerden biri olan yağ aldırma işlemi kol, bacak, sırt, bel ve yanlardan alınır. Gebelik sürecinde çatlayan ve doğumdan sonra sarkan karınlarda ise sıkılaştırma ve germe tedavisi uygulanır. Bu işlemde alt karın bölgesinde bulunan fazla deriler alınır. Üst karın kısmında ise kaslar ve deriler sıklaştırılarak tedavi sonlanır.

Annelik Estetiği Sonrası Süreç Nasıldır?

Annelik estetiği ameliyatı olan kişiler için çok dikkat edilmesi gereken bir süreç başlamaktadır. Kişiler bu ameliyat olduktan sonra aşırı kilo almamalı, yeme alışkanlığını ve yaşam tarzını değiştirmelidir.

Annelik Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Annelik estetiği kişinin vücudunda yapılan bir takım değişkenliktir. Bu tedavi sonrası kişinin geçireceği süreç oldukça önemlidir. Bu annelik estetiği tedavisinden sonra kişiler 2 ay süreyle ağır iş ve sporlarda bulunmayıp hatta hafif sporlar için bile en az bir ay beklenmesi tavsiye edilir. Kişiler ameliyattan 7 gün sonra hafif çaplı yürüyüşler yapabilir. Karın germe ameliyatından sonra kişilerin ilk bir hafta bacaklarını hafifçe yukarı çekecek  şeklinde yatması tavsiye edilir. Meme estetiği sonrası 6 hafta süreyle ağır kaldırmaması tavsiye edilir. Bu sağlığı için önemlidir.

Ameliyat ve İyileşme Süreci

Anne estetik ameliyatında kişilerin birden fazla şeye dikkat etmesi gerekir. Ameliyattan sonra riskli bir döneme girip bu dönemde doktor tavsiyelerine mutlaka uymalısınız. Aksi taktirde beklenmedik olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ameliyattan önce ameliyat için gerekli tüm önerileri ve yapılması gerekenleri yapıp ameliyattan sonraki iyileşme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Ameliyattan sonra ve iyileşme sürecine girdiğiniz zaman devamlı doktor kontrollerinde bulunarak herhangi bir olumsuzlukta doktorunuza başvurmanız gerekir. Tüm ağır iş ve egzersizlerden kaçınıp sağlıklı beslenmeye ve alkol sigara gibi iyileşme sürecini zayıflatan maddelerden uzak durmanız gerekir. Annelik estetiği tedavisinde bütün bunlara dikkat ettiğiniz zaman sağlıklı bir şekilde iyileşir ve eski görüntünüze kavuşursunuz.