Jawline Dolgusu

Çene dolgusu olarak ya da jawline dolgusu olarak bilinen işlemimiz çene bölgesine yaptığımız işlemlerden birisidir. Oldukça kısa sürede uygulanan ve tüm hastalarımızı memnun eden bu işlemi kliniğimizde kolaylıkla ve herhangi bir komplikasyona sebebiyet vermeden gerçekleştiriyoruz. Yüzde bakıldığı zaman en önemli hatlardan biri çene kısmıdır.

Çene kısmında bozukluk ya da yamukluk meydana geldiği zaman ne yazık ki ilk göze çarpan durumlardan biri olur. Bunu ortadan kaldırmak için yaptığımız jawline dolgusu ile çenede meydana gelen  deformasyonları ortadan kaldırıyoruz.  Çenede, doğuştan ya da sonradan kazanılan bir durumdan ötürü çökme veya kemik kısmında yamukluk meydana gelebilir.

Çevresel faktörlerle birlikte çenelerde meydana gelen deforme görüntüler giderek artabilir. Kötü görüntülere veda etmek ve bir an önce güzel estetik algısı olan bir çene bölgesine sahip olmak için çene dolgusu yaptırabilirsiniz. perasyona gerek kalmadan ve altın oran yakalanarak oldukça hoş görünen bir çene şekline sahip olabilirsiniz.

Jawline Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

18 yaşını doldurmuş ve yüz hatlarında fiziksel gelişimi tamamlamış olan her birey için jawline dolgusu uygun bir işlemdir. Ancak henüz 18 yaşını doldurmamış olan bireyler için hastalık ve kaza durumları dışında tamamen estetik kaygı amacıyla bu dolgu işlemi yapılamaz.

En çok tercih edilen yaş grubu ise 40 yaş ve üzeri olarak bilinir. Yaşa bağlı olarak çene bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar, deride meydana gelen sarkmalar ve özellikle de derinde meydana gelen çökme gibi görüntülerde de çene dolgusu işlemini yapıyoruz. Ancak doğuştan kazanılan bir durum söz konusu olduğunda kesinlikle hastanın yaş grubuna bağlı en uygun işlemi yapmaya özen gösteriyoruz.

Jawline Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Yüz hattını geliştirmek ve değiştirmek amacıyla uyguladığımız jawline dolgusu oldukça profesyonel bir şekilde hayata geçirilir. Çene ucundan başlanarak kulak başlangıcı kısmına kadar çizimlerimizi ve üç boyutlu fotoğraf işlemlerimizi yaptıktan sonra artık kesim, yağ alımı, dolgu gibi yöntemlere geçiş yapıyoruz. Oldukça önemli ve bir o kadar da ihtiyaç duyulan alanlardan biri olan çene dolgusu sayesinde çok güzel görünen yüz hatların sahip olabilirsiniz.

Bu alanda uzman doktorlarımızla birlikte klinik ortamımızda yöntemleri hayata geçirmeye hızla devam ediyoruz. Kullandığımız teknikler, materyaller ve diğer her türlü araç ve gereç kişiye özel olmakla birlikte hijyen en önemli aracımızdır. Çizimler ve fotoğraflandırmalar sonucunda, istek ve ihtiyaca yönelik olarak yaptığımız bir işlemdir. İşlemin türüne bağlı olarak lokal anestezi ya da genel anestezi tercihi yaparız.

Hasta küçük yaş grubuysa daha çok genel anestezi, erişkin yaş grubuysa daha çok lokal anestezi tercihi yapıyoruz. En çok kullandığımız malzemelerden biri de dolgu malzemesidir. İşlemler oldukça kısa sürede biter. Doktorlarımız  işlem öncesi ve sonrasına dair tüm bilgilendirmeleri yaparlar.

Jawline Dolgusu Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Estetik bir operasyon türü olan jawline dolgusu öncesinde mutlaka en az 10 gün öncesinden alkol alımı ve sigara tüketimini sonlandırmak gerekiyor. Kan sulandırıcı ilaçlardan ve meyve sebze gibi türevlerden uzak durmak gerekiyor. Aynı zamanda çene kısmına hiçbir manuel müdahalenin yapılmaması gerekiyor. İyi beslenmek ve hem fiziksel açıdan hem psikolojik açıdan çene dolgusu işlemine hazır hale gelmek gerekiyor.

Jawline Dolgusu Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Jawline dolgusu en kolay şekilde yaptığımız ve çeşitli yöntemleri olan estetik işlemlerden birisidir. Çene kısmındaki bozuklukları ortadan kaldırmaya yarayan bu işlem sonrasında da iyileşme süreci kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir. İyileşme sürecinde ağır egzersizlerden kaçınmak gerekiyor. Çene bölümüne müdahale etmekten kaçınmak ve aynı zamanda çene üzerine yatmamak gerekiyor. Verilen ürünler doktorların tavsiyesine göre kullanılmalı ve ekstra hiçbir ürün kullanımına yer verilmemelidir. Bu sayede küçük ipuçlarına uyum sağlandığında dahi iyileşme süreci çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşir.

Jawline Dolgusu Fiyatı

Jawline dolgusu fiyatlarımız oldukça idealdir. Her ihtiyacı olan hastamızın rahatlıkla yaptırabilmesi ve  kalıcı bir şekilde kullanması için  özen gösteriyoruz. Kliniğimize özel çeşitli ve kolay ödeme yöntemleri sayesinde her bütçeye uygun işlemlerimizi devam ettiriyoruz.

Jawline Dolgusu Erkeklere Yapılır Mı?

Kadın erkek ayrımı yapılmaksızın, jawline dolgusu ihtiyacı olan herkese yapılabilir. Hem kadınlar için hem de erkekler için uygulanması doğru olan bir estetik operasyon türüdür. Tek önemli kısım 18 yaşını doldurmuş olmaktır. 18 yaşını doldurmamış olan bireylerde henüz yüz hatlarımı gelişimi tamamlanmamış demektir. Yüz hatlarında gelişimi tamamlanmayan kemik ve kaslarda herhangi bir işlem yapılması doğru değildir. Zorunlu kalınmadıkça yaş grubuna bağlı şekilde işlem yapılmalıdır.

Jawline Dolgusunun Ne Gibi Yararları Vardır?

Çene dolgusu yüz hatlarının çok daha fazla ön plana çıkmasına olanak sağlar. Kalıcılığı ve süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de, avantajı oldukça fazla olan bir işlemdir. Boyun ve gıdı kısmındaki sarkıkların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Çene hattının yeniden şekillenmesinde en temel rolü oynar.

Çene bölgesinde yaşa ya da diğer faktörlere bağlı olarak gelişen kırışıklıkların kaybolmasına olanak sağlar. Keskin hatlara sahip olmanızı sağlar. Gıdı bölgesindeki fazlalıkların ve kötü görünümün ortadan kalkmasına yardımcı olur. Küçük çeneli olanların bu sorununa veda etmesini sağlar. Çene ucu çok sivri ya da çok büyük olanlar da daha yuvarlak ve nahif görünen bir çene yapısına sahip olabilirler. Her açıdan avantajı ve yararı olan çene dolgusunu yaptırmak için daha fazla geç kalmayın.

Jawline Dolgu Zararları Var Mı?

Kullandığımız dolgu maddeleri tamamen hiyalüronik asit içeren doğal maddelerdir ve  yan etkisi ya da zararı bulunmaz.

Rahatlıkla yaptırabilir ve keskin yüz hatlarınızın keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.  İşlemden sonra kısa süreliğine bölgede morarma ya da şişlik meydana gelebilir. Ancak bu oldukça normal bir durumdur ve korkulması gereken bir zararı bulunmaz. Kısa süre sonra morluklarda da şişliklerde de azalma ve tamamen iyileşme görülür.

Jawline Dolgu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Yapacağımız işleme, doktora ve kullanılacak olan materyallere bağlı olarak işlemin süresinde değişiklik yaşanabilir. Hastalarımızın yaş grubuna, ihtiyaç duyduğu yönteme bağlı olarak da jawline dolgusu en profesyonel şekilde yaptığımız bir işlemdir.