Dudak Dolgusu Nedir?

En çok yaptırılan estetik işlemlerinden biri olan dudak dolgusu, dudakların son derece dolgun ve hoş, doğal görünmesine olanak sağlayan bir işlemdir. Kliniğimizde alanında uzman doktorlarımızla birlikte oldukça profesyonel bir şekilde hayata geçirmeye devam ediyoruz.

Dudak dolgusu en sevilen ve en tereddütsüz şekilde yaptığımız işlemlerden birisidir. Tamamen doğal görünen dudaklar için, rengi son derece parlak ve dolgun görünen dudaklar için, özellikle de yüz hatlarına uygun dudaklar için sizler de kuşku etmeden bu işlemi yaptırabilirsiniz. Dilediğiniz zaman kliniğimizi arayarak  bilgi alabilir ve güvenle dudaklarınızın şekillenmesini izleyebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılıyor?

Çok ince dudaklar için daha çok tercih edilen dudak dolgusu, dudakların gerçek boyutuna ulaşmasına yardımcı oluyor. Lokal anestezik içerikli kremler sürerek dudakların uyuşması sonrasında işleme geçiş yapıyoruz. Dudakları doldurarak ve şekillendirerek dudakların daha çekici görünüme kavuşmasını sağlıyoruz.

Dudak Dolgusu Tedavi Yöntemleri

Bir tedavi yöntemi olarak da kullandığımız dudak dolgusu işleminde dudakların inceliğini artık görmezden gelebilirsiniz. Kliniğimizde dudaklarınızın isteğinize ve tam olarak ihtiyacınıza göre şekillendiriyoruz. İster sadece doldurma işlemi yapıyor ister kırışıklık ve sarkma gibi sorunlara son veriyoruz. Aynı zamanda dudaklarda oluşan farklı deformasyonları  ve asimetrileri dolgu işlemi sayesinde ortadan kaldırıyoruz.

Dudak Dolgusu Sonrası

İşlem sonrasında uyulması gereken tüm kuralları hastalarımıza en ince ayrıntılarıyla iletiyoruz. İşlem sonrasında kurallara uyulduğu takdirde iyileşme süreci çok daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşiyor. Doğal görünümlü, doğal renge sahip olan ve oldukça yüz hatlarına uyum sağlayan dudaklara sahip olabilirsiniz. Dolgu sonrasında mutlaka kan sulandırıcı ilaçlarınızı ve yiyecek içecekleri bir süre hayatınızdan uzak tutmanız gerekiyor. Bol bol su tüketmeye özen göstermeli ve dudaklarınızı da herhangi bir darbeye karşı koruma altına almalısınız.

Dudak Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Hyalüronik asit maddesi içeren dolgu maddesi ortalama 8 ay -1,5 yıletkisini koruyabiliyor. Altı ayda bir kontrole gelinmeli ve dudaklarda herhangi bir hasar, fazlalık ya da eksiklik olup olmadığına dair kontrolleri yapılmalıdır. Böylece düzenli kontroller sayesine ufak dokunuşlar da düzenli olarak yapılmaya devam eder ve sorunsuz bir şekilde ömür boyu dolgun dudaklarınızın keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Doğal Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Dudaklarının inceliğinden kurtulmak isteyen ve dolgu yaptıran hiçbir hastamız bu işlemden pişman değildir. Tamamen doğal görünen ve herhangi bir işlem olduğu dahi anlaşılmayan bu işlem için daha fazla geç kalmamalısınız.

Dudak Dolgusu Fiyatları

özel belirlediğimiz tüm dolgu fiyatlarımız oldukça ideal fiyatlardır ve dileyen herkes faydalanabilir. Uygun fiyatlandırmaların yanı sıra kolay ve çeşitli ödeme seçeneklerimiz de mevcuttur. Böylece herkes ihtiyaç duyduğu an erteleme ve aksatmaya yol açmadan gönül rahatlığıyla dolgu yaptırabilir.

Sık Sorulan Sorular

Dudaklara yapılacak olan dolgu işlemine dair hastalarımızdan ve merak edenlerden en çok gelen sorulardan biri de ne işe yaradığıdır. Faydaları ve zararlarıdır. Etkisinin ne kadar uzun süreceğine dair merak söz konusudur. Fiyatlandırmalar ve içerdiği maddeler hakkında da sorular her zaman gelir. Aynı zamanda dolgu işlemi yapılırken acı duyup duyulmadığına dair bilgi sahibi olmak da herkesin hakkıdır. En çok sorulan sorulardan biri de güvenli olup olmadığı sorusudur.

Dudak Dolgusu Ne İşe Yarar?

Dudakların inceliğinden kurtulmasına yarar. Dudakların daha dolgun ve yüz hatlarına daha uygun görünmesine olanak sağlar. Dudakların doğal rengini kaybetmemesine ve aksine daha renkli görünmesine de olanak sağlar. Aynı zamanda kullanımı da oldukça etkilidir. Dolgulu dudaklara da rahatlıkla kozmetik ürünleri ve ruj gibi makyaj ürünleri kullanılabilir.

Dudak Dolgu Maddeleri Nelerden Oluşur?

Dudak dolgusu etken madde olarak hiyalüronik asit içeriyor. Bu madde dudakların doğal yapısına hiçbir şekilde zarar vermez. Tamamen doğal yapısına uygun şekilde kullanılır. İğne ya da kanül eşliğinde  dudaklara enjekte edilir. Dudakların en ince bölgelerinde dahi oldukça hoş görünen bir dolgunluk elde edilir. Dudaklarda simetri bozuklukları da ortadan kaldırılabilir. Sizler de istediğiniz şekilde görünen dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Tedavisi Güvenli Mi?

Kliniğimizde alanında uzman doktorlarımızla verdiğimiz hizmet sayesinde dudak dolgusu tedavimiz oldukça güvenilirdir. Abartıya kaçmadan, tüm testler ve tetkikler yapıldıktan sonra işleme geçilen bir süreçtir. Hastalarımızın dudak yapısına en uygun işlemi tercih ediyoruz ve bu sürecin tamamen doğal, acısız ve konforlu geçmesini sağlıyoruz. Bu nedenle güveninden yana şüphe etmenize hiç gerek yoktur.

Dudak Dolgusu Acı Verir Mi?

Diğer yüz bölgelerine nazaran bir miktar ağrılı olan  dudak dolgusu işlemimizde lokal anestezi kullanıyoruz. Lokal anestezi sayesinde dudaklara dokunma eylemi dahi hissedilmemektedir. Bu da hastalarımızın korkmamasına ve tüm süreci etkili ve acısız bir şekilde geçirmesine olanak sağlıyor. Tamamen deneyimli doktorlarımızın sayesinde dudaklarınızı güvenle teslim alabilirsiniz.

Dudak Dolgusu İşlemi Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde dudak dolgusu lokal anestezi altında, iğne veya kanül ile 10-15 dk süren kısa bir işlemdir.

Etkisi Ne Kadar Sürecek?

Etkisiyapıldığı andan itibaren  6-18 ay  sürebilmekle birlikte tekrarlayan uygulamalar sonrası kalıcı hale gelebilmektedir. Bu işlem yaptırdığınız andan itibaren memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Dudak yapısına zarar vermeyen ve dudakların daha dolgun ve çekici görünmesini sağlayan dudak dolgusu işlemimiz için fırsatları kaçırmamalı ve hemen başvurmalısınız.