Göz Kapağı Ameliyatı Nedir?

Göz kapaklarında yaşanan düşüklükler ve gevşek sarkmalar gözlerin daha küçük ve etkisiz görünmesine yol açar. Bu gibi sorunlar ne yazık ki gözlerde sağlıksız ve yaşlı bir görüntüye yol açar. Göz kapağı estetiği,  daha canlı ve daha berrak bir görüş için yaptığımız operasyondur.

Üstelik yaş grubu ayırt etmeksizin meydana gelen göz kapağı sarkmaları ve buruşukluklarının birçok nedeni olabilir. Yaş ilerledikçe yaş faktörü de eklenen sebepler göz kapaklarının daha kırışık ve daha sarkık görünmesine neden olur. Sizler de bu tür bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda endişeye kapılmayın ve kısa sürede göz kapağı ameliyatı olarak sorunun düzeleceğinden emin olun.

Etkili bir ameliyat için her zaman alanında uzman doktorlardan hizmet almak gerekir. Aksi takdirde göz kapaklarına yapılan yanlış bir müdahale sonucunda göz kapaklarında daha fazla sarkma ve düşük görüntü meydana gelebilir. Bunu önleme için doğal yöntemler ve kozmetik ürün kullanımları ne yazık ki işe yaramaz.

En etkili ve kalıcı olan yöntem göz kapağına yönelik olarak yaptığımız operasyondur. Böylece gözlerde herhangi bir işlem yapılmış gibi durmuyor. Göz kapaklarının sarkıklığını ortadan kaldırıyor ve zamanla oturmasını sağlayarak daha genç görünen gözlere sahip olmanızı sağlıyoruz.

Göz Kapağı Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Göz kapağı yaşlanma belirtileri arasında kapakta meydana gelen kırışıklıklar ve torbalanmalar en başta yer alıyor. Yaş ilerleme kaydettikçe daha fazla belirti meydana gelen göz kapakları genetik olarak ya da sonradan kazanılan olumsuz sonuçlarla da etkilenebilir. Göz kapaklarında yaşlanma belirtisi sadece yaşlı gruplarda değil erişkinlerde ve gençlerde de meydana gelebilir.

Yeterli ve düzeli uyumamak ve gözlere yeterli bakımı yapmamak kırışıklıkların artmasına ve zamanla daha sarkmış bir görünüme kavuşmasına neden olur. Erken yaş gruplarında da egzersiz yapmama, göz kapaklarına yanlış kozmetik ürünler kullanma gibi sebeplerden ötürü de meydana gelebilir. Bu tür durumların önüne geçmek kalıcı olarak etkili değildir. Tam anlamıyla kalıcı bir çözüm için operasyon olmak gerekir. Göz kapağına dair yaptığımız ameliyatlarda anestezi kullandığımız için hastamızın acı hissetmemesi normaldir.

Göz kapağı ameliyatı olarak tüm yaşlanma belirtilerinden kurtulmanız mümkündür. Vakit kaybetmeden ve göz kapaklarının daha da yaşlanmasına yol açmadan sizler de kliniğimizden bu konuda bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Hem güvenilir hem de son derece etkili bir göz kapağı işlemi yaparak yaşlanma belirtilerinden sizleri uzaklaştırıyor ve genç bir görünüme kavuşmanıza olanak sunuyoruz. Kliniğimizde yapılan tüm çalışmalarımızı en yüksek hijyen standartlarına bağlı olarak yapıyoruz. Gözler en hassas organlardan birisidir. Hiçbir şekilde zarar vermemek ve görme yetisine bir etkide bulunmamak adına çok daha hassas bir şekilde hizmet sunmaktan yanayız.

Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır?

18 yaşını doldurduktan sonra göz kapaklarında herhangi bir nedene bağlı olarak yaşlanma belirtisi ya da kırışıklık ortaya çıkarsa bu yaştan itibaren göz kapağı ameliyatı olmak mümkündür. Hem kolay hem de etkili bir ameliyattır. Kısa sürede, 15-20 dakika içerisinde temel olarak tamamladığımız bir işlemdir. Ancak 18 yaşını doldurmamış olan hastalarımız için bu operasyon işlemini yapamamaktayız. Ancak göz kapaklarına bir hasar alan ve herhangi bir işlem ya da kazadan sonra bu alanda bozulma meydana gelen hastalarımız için gerekli onayları aldıktan sonra işlem yapılabilir.

 

Göz Kapağı Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

Ciddi ve hassas bir operasyon olan göz kapağı ameliyatı öncesinde hastalarımıza dair tüm bilgileri detaylı bir şekilde alıyoruz. Yaşı, cinsiyeti, fiziksel özellikleri, lokal ve genel anesteziye dair yaklaşımı, yaptığımız ölçümler sonucunda gözde herhangi bir sorun olup olmadığı, kronik bir rahatsızlığı olup olmadığı ve özellikle de düzenli olarak kullandığını bir ilaç olup olmadığına dair araştırmalarımızı yapıyoruz.

Tüm araştırmalarımız sonucunda hastamızın işlem için uygunluğuna karar veriyor ve hazırlık aşaması ile işleme başlıyoruz. Operasyondan önce hastalarımızın da bireysel olarak dikkatli olması gereken hususları mevcuttur. Alkol ve kafeinli içeceklerden uzak durmaları gerekiyor. Sigara içmemeleri ve mutlaka günde 2.5 litre su tüketerek kan şekerini dengelemeleri gerekiyor. Aynı zamanda operasyondan önce hiçbir şekilde aşırı egzersize yer verilmemelidir. Korku ve endişe gibi negatif düşüncelerden de uzak durulması gerekir.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Üst göz kapağı ameliyatı lokal veya genel anestezi altında üst göz kapağındaki fazla deri alınır. Gerekli ise kas dokusu , gerekli durumlarda yağ torbaları da çıkarılarak daha berrak bir görüş sağlanır.

Tamamen doğal şekilde yaptığımız bu işlemden sonra hastalarımız gözlerini rahat ve pürüzsüz şekilde görebilirler.

Alt Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Alt göz kapağı ameliyatı ise altlardaki gevşekliği ve sarkmaları önlemek amacıyla yapılır. Gözlerinizi kapattığınız zaman alt ve üst kapaklar birbirini fazla kapatacak şekilde göründüğünde burada bir sorun var demektir. Bu sorunu önlemek için geç kalmadan kliniğimize başvuru yapabilirsiniz.

Göz Kapağı Ameliyatı Önce Sonrası

Yaptıracağınız göz kapağı ameliyatı öncesinde ve sonrasında fotoğrafları alıyoruz. Böylece işlem öncesi ile sonrasında nasıl bir fark oluştuğunu ve başarıyla sonuçlandığını daha net ve somut bir şekilde görebilirsiniz.

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları

Gözler yüzün en dikkat çeken bölümlerinden birisidir. Sizler de dikkatleri üzerinize toplarken göz kapaklarında meydana gelen kırışıklık ve sarkmaların olumsuzluğa yol açmasını istemiyorsanız göz kapağı ameliyatı sizleri bekliyor. İdeal fiyatlandırmalar, kaliteli ve uzman doktorlar tarafından kullanılan içeriklerimizle her zaman kliniğimizi arayarak  göz kapağı ameliyatı fiyatları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.