Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği , burnun şekil ve fonksiyon (nefes alma vs.) bozukluklarının düzeltilmesidir. doğumsal veya sonradan kazanılan (travma vb.) şekil bozuklukları genel olarak nefes almamıızı kısıtlar. Açık veya kapalı teknikle yapılabilir. Estetik burun ameliyatında kemik ve kıkırdak yapıdaki eğrilikler düzeltilir hava yolları açılır yüzün boyutuna uygun şekillendirilir ve birtakım manevralarla burun ucu şekillendirilerek kişinin yüzüne en çok yakışan burnu yapmak hedeflenir .Ameliyat genel anestezi altında yapılır, ortalama ameliyat süresi 2-2,5 saattir. Hastanede yatış süresi 1 gündür. 1 haftalık istirahat sonrası işe dönülebilir. Ameliyattan sonra 3 ay gözlük kullanılmaması önerilir. Hoş bir burun yapısına sahip olmanın ne kadar kolay ve kaliteli olduğunu ekibimiz sayesinde anlayacaksınız. Bu alanda çalışmalarına devam eden bir estetik kliniği olarak her zaman hastalarımızı memnun etmeye yönelik çalışıyoruz.

Burun estetiği, yalnızca burun bölgesine özel uyguladığımız bir işlemdir. Hız kesmeden ve vakit kaybetmeden yapmakta olduğumuz bu işlem ile sizler de burun bozukluklarına veda etmeye hazır olun.

En güzel ve en kibar şekilde görünen burunlara herkes sahip olmak ister. Bütçenizi aşmadan rahatlıkla ödeme yaparak estetik kliniğimizden faydalanabilirsiniz. Hem güvenilir hem de her zaman ulaşılabilir olmanın verdiği rahatlık ve gururla hizmetimizi sınırsız bir şekilde sunmaya devam ediyoruz. Genlerden gelen ya da sonradan meydana gelen burun sorunları için elbette kalıcı çözümler aranır. Kadınlar için de erkekler için de önemi yadsınamaz bir gerçek olan burun bozuklukları için artık endişe duymanıza da gerek yok.

7 gün 24 saat boyunca kliniğimize erişim sağlayabilirsiniz. Burunlar gereğinden büyük olabilir. Simetrik görünmeyebilir. Asimetrik görünümünün yanı sıra uç kısmı aşağıya doğru bakıyor olabilir ya da üst kısmında kemiksi görünüm ortaya çıkabilir. Her türlü kötü görünümü uzaklaştırabileceğimiz ve sizleri yepyeni burunlara kavuşturabileceğimiz tekniklerimiz mevcuttur.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Kullandığımız teknikler ve kişiye özel yöntemler sayesinde burun estetiği en konforlu şekilde yaptığımız işlemlerimizden birisidir. Hiçbir aşamayı atlamadan ve hiçbir eksikliğe yol açmadan işlemimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Burun estetiği herkesin güzel bir burun yapısına sahip olmasına olanak sağlar. Burun ucu düşüklüğünü ortadan kaldırmak, büyük burunları daha küçük ve nahif görünen bir hale getirmek ve özellikle de kemikli görünümden uzaklaşmak için bu estetik işlemine yer veriyoruz.

18 yaşını dolduran herkes için gayet uygun olan bu işlemle sizler de hayalinizdeki burun yapısına sahip olabilirsiniz. Öncelikle hastalarımıza dair tetkiklerde bulunuyor ve analiz yapıyoruz. Doktorlarımızla birlikte hastalarımızın isteklerini ve ihtiyaçlarını dinliyoruz. Burunda ölçümler yapıyoruz. Dijital fotoğraflama işlemi yapıyoruz.

Ardından çizimler yapıyor ve nasıl bir teknik kullanmamız gerektiğine karar veriyoruz.  Tekniğe karar verdikten sonra operasyonlarımızı organize ediyoruz.

Hastalarımızı tüm süreci iyileşme tamamlanana kadar takip altına alıyoruz. Aynı zamanda burunda yapılacak olan tüm işleme dair aşamaları ve gelişebilecek riskleri de hastalarımızla yakından paylaşıyoruz. Tüm bilgilendirmeleri yaptıktan ve psikolojik ve fiziksel olarak hazırlandıktan sonra işleme geçiyoruz. Burun için yapacağımız estetikte dijital ortamda hastalarımıza işlem sonrasını işlem yapılmadan gösterme imkânımız mevcuttur. Böylece hastalarımız ne kadar başarılı sonuçlar alacaklarını dijital ortamda görebiliyorlar.

Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

Burun yüzün tam orta noktasında yer aldığından bakıldığı zaman en çok dikkat çeken organlardan birisidir. Bu nedenle de burunda bir bozukluk meydana geldiği takdirde ne yazık ki tüm yüze yansır ve kişiye kendisini kötü hissettirir. Kötü hislerden kurtulmak için hem doğal hem de güvenilir olan burun estetiği işlemi ile sizler de burun görüntüsüne veda edebilirsiniz. Kullanımı kolay olan ve ömür boyu kullanmaya devam edebileceğiniz bir işlemimizdir.

Tüm takip süresi sonucunda hastalarımız başarılı sonuçlardan memnun kalırlar ve ömür boyu kullanmaya devam edebilirler. Burun estetiği yapıldığı zaman en büyük avantajlardan biri kişini simetrik ve oldukça düzgün bir burun yapısına sahip olmasıdır. Bu sayede yüzde de simetrik bir görünüm elde edilir ve kişinin özgüveni yeniden kendine gelir. Büyük bir dikkatle ve titizlikle yürütmekte olduğumuz burun estetiği sonucunda yüz hatlarıyla uyumlu bir burun ortaya çıkıyor.

Hem görünüm açısından hem de sağlık açısından son derece etkili bir burun yapısına sahip olmak elbette herkesin hakkı ve hayalidir. Bu hayalinize kavuşmak artık çok daha kolay ve çok daha pratiktir. Kullanılacak olan tüm tekniklerimiz ve materyallerimiz önceden net bir şekilde belirlemekte olduğumuz materyallerdir. Bu konuda içiniz rahat bir şekilde kliniğimize başvurabilirsiniz.

Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

18 yaşını dolduran ve burunda yapısal bozukluk olan herkese burun estetiği yapıyoruz. Ancak en büyük ve temel kriter olarak elbette yaş kriteri mevcuttur. 18 yaşını doldurmayan ancak yine de burun yapısında bir düzeltmeye ihtiyaç duyulan kişiler için Sağlık Bakanlığı ve veli onayı gereklidir. Burunda kırık ve çatlak gibi sorunlar meydana geldiğinde bu tür sorunlar için ciddi operasyonlar gereklidir. Ancak yüzeysel ve görünüme dair meydana gelen sorunlar için dolgu işlemi gibi hafif içerikli işlemlerimiz de gayet yeterlidir. Üstelik uygun fiyatlar dahilinde sunduğumuz bu işlemler sonucunda burunlar artık tam istediğiniz gibi bir görünüme kavuşur.

Burun Estetiği Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği oldukça hassas ve pratik bir estetik işlemidir. Kliniğimizde uygulamaya devam ettiğimiz bu işlem sonrasında güzel burunlar meydana geliyor. Ancak işlemden önce dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle burun kısmına hiçbir şekilde başka işlem yaptırılmamalıdır. Tamamen doğal davranılmalıdır. Alkolden uzak durulmalıdır. Kanama yapacak olan yiyecek ve besinlerden uzak durulmalıdır. İşlem esnasında bir komplike gelişmemesi adına tütünden uzak durulmalıdır. Sağlıklı beslenmek ve iyi uyku uyumak da işlemden önceki dönemde son derece önemli bir durumdur.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncesinde dikkat edilen hususların yanı sıra burun estetiği sonrasında da dikkat edilmesi gereken hususlara özenle yaklaşılmalıdır. Beslenmeden uykuya, su tüketiminden ilaç tüketimine kadar her durum doktor gözetimi altında hayata geçirilmelidir. Kullanılan ilaçlar ya da kronik rahatsızlıklar mevcutsa bu konu hakkında doktora bilgi verilmelidir.

Verilen bilgiler dahilinde yapılacak olan işlemin ne olduğuna tam olarak karar vermek daha doğru oluyor. Estetik işlem sonrasında iyileşme süreci boyunca burun üstüne yatılmamalı ve buruna gelecek olan tüm darbelerden uzak durulmalıdır. Bu hususlara dikkat edildiği müddetçe iyileşme çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Hastalarımızın iyi hissetmesi ve konforundan taviz vermemesi adına yakından ilgilenmeye iyileşme sürecinde de devam ediyoruz.

Burun Estetiği Fiyatları

Estetik fiyatları her zaman çok pahalı gibi düşünülür. Ancak genel olarak baktığınızda yaptığımız işlemin kalitesi, doktorlarımızın uzmanlığı, klinik temizliğimiz ve diğer tüm kurallar dahil edildiğinde fiyatlarımız her zaman uygundur. Hem fiyatlar konusunda hem de diğer tüm sorularınız hakkında kliniğimizden bilgi sahibi olabilirsiniz.