Karın germe ameliyatı karın bölgesinin estetik cerrahi tedavisi olup karnın daha estetik ve güzel durması için yapılan ameliyatlardan bir tanesidir. Kadınlarda özellikle hamilelik döneminde veya hızlı kilo alıp verme  sonrasında görülen bu dönemden sonra karın eski haline dönemeyerek deri ve kasların eskiden farklı olması sebebi ile sarkma meydana gelir.

Karın bölgesinde meydana gelen sarkma kişiye estetik açıdan oldukça rahatsızlık verir. Bu durum hamilelik döneminde alması gerekenin üstünde kilo alanların ya da en az üç doğum yapmış kişilerde bu sarkma daha çok görülmektedir. Hamilelik sonrasında yaşanan ve istenmeyen durumlardan olan çatlak bolluk veya karnın çıkık hale gelmesi kişiyi karın germe ameliyatı olmaya itmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik

Karın germe ameliyatı olacak insanların yakın zamanda çocuk düşünmeme bir yıl içinde hamile kalmama gibi şartları vardır. Bu şartları aksine kadınlar beklenmedik bir şekilde hamile kalabilirler. Sürpriz olmasının yanı sıra ise tekrar çocuk düşünme gebe kalma isteği oluşabilir. Karın germe ameliyatı sonrası bayanlar yeniden hamile kalabilir. Bu hamileliğin anneye de bebeğe de hiçbir zararı yoktur.

Hamilelik Sonrası Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı kişilerin çok fazla tercih ettiği bir tedavidir. Bu tedavinin nasıl yapılacağı konusunda fikir sahibi olmak isteyen kişilerin için ön bilgi olarak bizler sorularını cevaplamaktayız. Karın germe ameliyatı öncelikle kişinin kapsamlı bir muayene süresi ile başlar. Kişi muayene sonrası bu ameliyatı olup olmama konusunda bir belirti gösterir.

Kişinin sağlık yapısı bu ameliyatı kaldıracak durumda ise kişiye bu işlem uygulanır. Bu tedavi enine bir cilt kesici kullanılarak yapılmakta olup kasık bölgesinden karnın alt kısmına uygulanır. Bu işlem ile alt tabakadan bulunan ve sıyrılan fazla deri ile yağ dokusu inceltme işlemi ile dışarı çıkar. Karın bölgesinde birbirinden ayrılan kaslar bir araya getirilerek gevşemiş karın problemine bir son verilir.

Mini Karın Germe (Mini Abdiminoplasti) Estetiği

Göbek deliğinin alt kısmında yapılan germe işlemidir. Adından da anlaşılacağı üzere kişide çok fazla olmayacak şekilde küçük bir deri kesimi ile vücuttan daha küçük bir deri alınır ve göbek deliğinde kesi olmaz.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalı?

Karın germe ameliyatına girecek olan insanların dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır. Bunlar başlıca kişilerin doktor tavsiyesine uyup yapmaları gereken şeylerdir. Vitamin hapları kan sulandırıcı haplar kullanılmamalı bitkisel çaylar ve zayıflama kürlerini en az  on gün önce bırakmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Karın germe ameliyatına ihtiyacı olan kişiler ameliyat olmaya karar verdikten sonra tecrübeli be deneyimli bir doktor seçerek bu doktorun muayenesiyle tedaviye başlar. Karın germe ameliyatı için herhangi bir sorun yok ise kişinin bu tedavisine başlanır. Karın germe ameliyatı kişinin fazla derilerini ve yağlarını alarak kişiye estetik açıdan güzel bir karına sahip olmasına yardımcı olunur. Bu karın germe ameliyatını olduktan sonra kişilerin daha sağlıklı bir iyileşme süreci için dikkat etmesi gereken bazı kurallar vardır. Dikkat edilmediği süreçte kişilerin sağlığı ve operasyon için iyi olmaz. Özellikle ameliyat sonrası sigara kullanılmaya devam edilirse yara iyileşme problemleri ortaya çıkabilir.

Kişiler ameliyattan sonra doktorun tavsiye ettiği ilaç ve hapları düzenli bir şekilde kullanmaya özen göstermelidir. Belirli bir süre dar kıyafetlerden uzak durarak ani hareketlerden kaçınılmalıdır. Karın bölgesini oluşabilecek ve gelecek tüm dış etkenlere karşı muhafaza edip yeteri miktarda sıvı almaya özen gösterilmelidir. Bunlarla beraber ek olarak doktor tavsiyesine uyarak daha sağlıklı bir iyileşme dönemi geçirirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Karın germe ameliyatında veya sonrasında oluşabilecek riskleri önceden bilip buna göre hazırlık yapılması gerekir. Kişiler herhangi bir risk ile karşı karşıya kaldığı zaman doktoruna başvurarak fikir ve öneri alır veya tedavi edilir. Karın germe ameliyatı görülecek riskler yara yerinde enfeksiyon olarak başlayıp antibiyotik ve drenaj ile tedavisi mümkündür. Vücutta kan veya sıvı birikimi riski meydana gelerek vücut kan pıhtısı atıp kötü yara iyileşmesine ortam hazırlamış olur.

Karın Germe Ameliyatı Ağrılı mıdır?

Karın germe ameliyatlarına uygulanan tedavi yöntemleri kişiden kişiye değişmektedir. Genel anestezi altında yapılan karın germe ameliyatlarından  mini karın germe ameliyatları nispeten daha ağrısızdır. Tam karın germe ve genişletilmiş karın germede üst karın bölgesinde yapılan kasları sıkılaştırma işleminden dolayı bir gerginlik ağrısı olabilir ancak bu ağrı ağrı kesiciler ile giderilebilir.

Karın Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

Kişilere yapılan Karın germe ameliyatı tedavisinde kişilerin en çok merak ettiği ve tedirgin olduğu konulardan olan iz kalır mı düşüncesidir. Bu ameliyattan sonra oluşan izler zamanla silikleşir. Kalan izlerde çamaşırın veya bikininin  altında kalacak şekilde  yapılır.

Karın Germe ve Liposuction Beraber Yapılır mı?

Karın germe ameliyatlarında kişilere birden fazla uygulanan tedavi yöntemlerinden biri de yağ aldırma yani liposuction tedavisidir. Bu tedavide sıklıkla tercih edilip kişinin hem fazla bulunan yağlarından hem de estetik görüntüsünü yitirmiş karın sarkma probleminden kurtulmasına yardımcı olur.

Doğum Sonrası Çatlaklar Karın Germe ile Geçer mi?

Estetik görüntüsünü sarkma ve diğer etkenlerle kaybetmiş olan karına uygulanan farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Kişilerin ihtiyaç duyduğu tedavi yöntemine göre uygulanan işlemler kişiye hem estetik açıdan güzellik hem de özgüven vermektedir. Kişiler sarkma ve diğer olumsuz işlevleri bu tedavi ile ortadan kaldırmaktadırlar. Doğum çatlaklarının da bu tedavi ile geçmesi mümkün olup kişiye her daim güzellik sunar.

Karın Fıtığı Karın Germe ile Giderilir mi?

Karın germe ameliyatı ile beraber birçok sorunda giderilebilir. Karında doğum sonrası oluşan çatlaklar ve karında bulunan fıtıklar bu karın germe ameliyatı ile son bulmaktadır. Yapılan farklı yöntemler ve işlemlerle kişileri istedikleri ve hayal ettikleri görünüme kavuşturarak daha kaliteli bir yasam tarzı sürmelerini hedefler.

Ameliyat Yazın Uygulanır mı?

Bazı ameliyatların yazın yapılması hakkında tedirginlik yaşayan insanlar vardır. Güneş ve sıcağın verdiği zararlardan korkan kişiler bu konuda tereddüt yaşamaktadırlar. Yazın Ameliyat olunmasında hiçbir sıkıntı olmayıp ancak serin yerde bulunulması gerektiğinin de altını çizeriz. Meme estetiklerinde yağ aldırma operasyonlarında ve karın germe ameliyatlarında yazın olunmasında bir sakınca olmayıp kişilerin kendilerini serin ve ferah yerlerde muhafaza ettirmeleri gerekir.

Karın Germe Ameliyat Fiyatları 2021

Karın germe ameliyat fiyatları yapılan ameliyat yöntemi kullanılan malzeme kalitesi, cerrahın deneyim ve tecrübesinin büyük oranda etkilediği bir tedavidir. Ameliyat sonrası takip ve tedavi yönetiminin önemi büyüktür. Fiyat konusunda bunları göz önünde bulundurarak karar verilmelidir.