Meme Dikleştirmenin Avantajları

Meme dikleştirme tedavisi ile birçok kadının korkulu rüyası olan meme sarkması sorununa bir son verilir. Gittikçe yaşlanan beden, hamilelik, emzirme veya belirli diyetler ve büyük bir kilo kaybı meme sarkmasına neden olmaktadır. Belirli sebepler sonucu estetik görünüşünü kaybeden göğüsler için ihtiyaç duyulan bu meme dikleştirme ameliyatı sayesinde etkili çözümler sunulur. Bu işlem ile daha sıkı ve dik bir göğüs elde edilir. Meme dikleştirme operasyonu ile daha yüksek bir yasam kalitesi elde edilmiş olur ve kaybedilen özgüven yeniden sağlanmış olur.

Meme Dikleştirme

Sarkık meme ile hayatınıza devam etmenize gerek kalmadan meme dikleştirme tedavisi ile hayatınızı büyük ölçüde değiştirebilirsiniz. Bunun için gerekli olan ameliyatı yaptırıp rahat ve estetik bir görünüşe sahip olabilirsiniz

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Ameliyatlar çoğunlukla genel anestezi altında yapılmaktadır. Yapılan meme dikleştirme ameliyat süresi iki ile üç saat arasında değişiklik göstermektedir. Hastadan hastaya tedavi işlemleri değişir. Hastanın meme sarkıklık sorunu az ise hastanın göğüs altına silikon protez konularak tedavi edilir. Bazı hastalardaki meme sarkma problemlerinde ise hatanın meme bezi yeterli değil ise göğüs altına konulan silikon protezden sonra kişide meme küçültme operasyonuna benzer olan memedeki ve derideki bollukları toplamaktadır. Bu işlem sonrası hasta istediği estetik görüntüye sahip olabilir. Eğer hastanın meme dokusu yeterli ise kendi öz dokuları ile meme dikleştirme yapılabilir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Estetik açıdan ve kişide özgüven kaybı sorununa yol açan meme sarkması kadınların en büyük problemleri arasında yer almaktadır. Bu sorundan bir an önce kurulmak isterseniz meme dikleştirme ameliyatını olmalısınız. Peki bu ameliyatı hangi koşullarda kimler olabilir diye düşünüyorsanız ilk olarak meme dikleştirme ameliyatı için gerekli koşullardan en önemlisi kişinin ciddi sağlık problemlerinin olmamasıdır.

Meme dikleştirme ameliyatı için bir diğer aranan koşul ise kişinin on sekiz yaşını doldurmuş olmasıdır. On sekiz yaşından küçüklere uygulanmayan bu tedavinin beraberinde getirdiği kesik ve cerrahi işlemler kişide iz bırakabilir. Bu izlerden rahatsızlık duyan hastalara meme dikleştirme ameliyatı tavsiye edilmez. Bu ameliyat tam teşekküllü bir hastane ve ameliyathane ortamında yapılmalıdır.

Meme Dikleştirme Öncesi

Meme dikleştirme ameliyatı genellikle gebelik, doğum  ve  fazla kilo alıp verme sonrası hastaların ihtiyaç duyduğu bir tedavidir. Meme sarkması ameliyatından önce doktor gerekli muayene ve birtakım işlemlerden geçirdikten sonra ameliyat edilip edilmeyeceğine karar verir. Eğer hasta meme dikleştirme ameliyatına uygun bir halde ise hastadan on  gün önceden sigarayı içmemesi gerektiği söylenir.

Sigara kullanımını on  gün önceden bitirmek kişinin daha çabuk iyileşmesine ortam hazırlar ve hastada bir sorun oluşmamasını sağlar. Hastanın  sürekli  kullandığı ilaçları ve süregelen hastalıkları hakkında doktorunu bilgilendirmeli ve bu konularda doktorundan aldığı önerilere tamamen uymalıdır.

Meme Dikleştirme Sonrası

Hastanın meme dikleştirme ameliyatı sonrası hastanın göğüslerinin toplanması altı hafta süreyle sporcu sutyeni kullanması tavsiye edilir. Meme dikleştirme ameliyatı olan hastalar ameliyattan sonraki  üç dört hafta ağır iş ve sporlardan kaçınmalıdır.

Sağlıkları için en az dört hafta olmak üzere cinsel münasebette bulunmamaları gerekir. Uzman doktor tarafından denetlenen ilk bir ay oldukça önemlidir. Doktor gözetiminde bulunarak doktorun yasakladığı durumlardan ve hareketlerden kaçınarak istenen sağlıklı göğüslere kavuşmak mümkündür. Doktorun koyduğu kurallara uyarak hem dikiş açılmamasını hem de enfeksiyon kapımı önlenerek operasyonun kalıcılığını artırmış olursunuz.

Meme Kaldırma Ameliyatından Sonra Emzirilebilir mi?

 Birçok kadının ve annenin meme dikleştirme ameliyatından sonra emzirmesinde bir sakınca oluşur mu sorusunun cevabını aramaktadır. Özellikle anne adaylarının bu konuda oldukça şüpheye ve tedirginliğe düştükleri bilinmektedir. Meme dikleştirme ameliyatında kişinin göğüslerine ve göğüslerin durumuna göre farklı şekillerde tedavi işlemleri uygulanır.

Kimi hastaların göğüslerinde fazla doku bulunması nedeni ile dokuların alımı gerçekleşirken kimi hastalarda ise silikon protezlerin takılması ile sarkan memenin toparlanması sağlanır. Hastalara farklı şekillerde uygulanan bu tedavilerde süt kanallarına ve bezlerinin çoğu korunduğunda  ameliyat sonrası emzirmede büyük olasılıkla  bir problem yaşanmaz. Hasta bu operasyondan sonra gönül rahatlığı ile emzirme sürecine devam edebilir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatından Sonra Tekrar Sarkma Olabilir mi?

Meme dikleştirme ameliyatından sonra yaşanan kaygılardan birisi de memede tekrar sarkma yaşanabilir mi sorusudur. Bayanlarda görülen meme sarkması problemi ameliyat edildikten sonrada yaşanan hamilelik emzirme dönemleri ve kilo alıp verme gibi sorunlar yüzünden tekrar memede sarkma görülebilir. Bu durumu tekrar yaşamamak için hamilelik düşünen ve sürekli kilo alıp verebilen kişilerde bu tedavi tavsiye edilmez.

Meme Kaldırma Ameliyatı Memedeki Tüm Çatlakları Geçirir mi?

Hastaların ihtiyaçları sonucunda yapılan meme dikleştirme ameliyatı memenin alt kısmımdan cilt çıkarılarak yapılan bir ameliyattır. Bu yüzden memenin alt kısmındaki çatlaklıklar giderilir diğer kısımlardaki çatlaklıklar için mikro yağ enjeksiyonları ve kök hücre tedavileri ile bir miktar düzeltme sağlanabilir.

Göğüs Dikleştirme Sonucu Memede Kalacak İzler Rahatsız edici midir?

Meme dikleştirme işlemi izli bir ameliyattır. Memede kalan izler yapan doktorun tecrübesine de bağlıdır. Meme dikleştirme ameliyatında meme başı etrafındaki kahverengi beyaz çizgisi zaten mevcut olan bir  çizgidir ve belli belirsizdir. Meme sarkıklık derecesine göre yalnızca meme başından meme altı kıvrımına doğru veya buna ek olarak meme altı kıvrımına oturan ince çizgi şeklinde bie iz olabilir. Bu izler yaklaşık bir yıl içinde iyice belirsizleşir.

Ameliyattan  sonra erken dönemde oluşan izler kendini daha çok gösterirken zamanla bu azalmaya başlar. Esmer tenli olanlarda izlerin olma ihtimali daha düşük bir seviyededir. Ancak gelişen teknoloji ve yenilenen imkanlar doğrultusunda bu gibi ameliyatlarda eriyen dikişler kullanılarak iz kalma olasılığını en alt seviyeye taşınmaktadır.

Meme Dikleştirme Fiyatları

Meme dikleştirme ameliyatı için veya diğer cerrahi tedaviler için fiyatlar hasta için gerekli olan tekniğe ve protez ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Kişilerde yapılacak olan meme dikleştirme operasyonunda olunacak ameliyatın çeşidi kullanılan malzemeler ve ameliyat içerisinde farklı işlemlerin yapılması meme dikleştirme ameliyatının fiyatını etkilemektedir.

Hastanın ameliyat olacağına karar vermesi ile ilk aşama olan doktor muayenesinden sonra hastaya ne gibi bir tedavi ve malzeme kullanılacağına karar verilir. Bu yüzden muayene sonrası fiyat vermek doktor ve hasta için en sağlıklı yoldur. Bunların yanı sıra ameliyat işleminin yapılacağı merkez malzemelerin kalitesi ve doktorun tecrübesi de fiyat konusunu oldukça etkileyen faktörlerdendir.