Çene Dolgusu Nedir?

Çenede meydana gelen hacim kayıplarını ortadan kaldırmak, kontür deformitelerini düzeltmek amacıyla çene dolgusu uygulaması yapıyoruz. Deneyimli ve son derece hijyenik bir şekilde hayata geçirdiğimiz çene dolgusu sayesinde sizler de artık dilediğiniz boyutlarda ve hacimde çenelere sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda jawline dolgusu olarak da adlandırılan bu işlem sayesinde çene deformasyonlarını ortadan kaldırıyoruz.

Yaklaşık olarak 15-20 dakikalık bir işlemdir. Hastalarımızın konforunu ve uygun pozisyonunu sağladıktan sonra hiç vakit kaybetmeden işleme geçiyoruz. Oldukça yoğun  bir şekilde yaptığımız bu işlem sayesinde hyaluronik asit çene bölgesine tam olarak oturuyor ve çenenin daha genç görünmesine olanak sunuyor. Günümüzde oldukça fazla birey tarafından tercih edilen bir işlem olduğunu da söyleyebiliriz. Yaklaşık olarak 1-2 yıl kadar kalıcılığı olan bu işlem en uzun süre kalıcılık sunan işlemlerimizden de birisidir.

Çene Dolgusu Neden Uygulanır?

Doğuştan genetik olarak gelen ya da sonradan bir müdahale ve darbe sonucunda oluşan çene deformasyonunu ortadan kaldırmak için profesyonel dokunuşlar gereklidir. Uzman klinik ortamımızda hijyenik bir şekilde bu işlemi uygulamaya devam ediyoruz. Çene dolgusu, uygulanma amacı en temel amaçlar; Çenede meydana gelen yamukluğu düzeltmek, çukurları düzeltmek ve çenede simetri sağlamak amacıyla uygularız. Üç ana farklı yöntemle ve malzemeyle uyguladığımız bu dolgu sonucunda başarılı neticeler elde etmekteyiz.

Çene Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyarız?

Çene bölgesi bakıldığı zaman sadece kemikten oluşuyor gibi görünse de, aslında son derece hassas ve kas bulunan bir bölgedir. Alınan bir darbe sonucunda çenede çökme, yamulma ya da asimetrik görünümler ortaya çıkabilir. Bunun önüne geçmek için de çene dolgusu ihtiyacı ortaya çıkar. Kliniğimizde uygulamasını yaptığımız bu işlem hem erkeklere hem de kadınlara uygundur.

Hyalüronik asit veya ca-hidroksiapatit içeren dolgu enjeksiyonları yapılabildiği gibi, yağ enjeksiyonuda yapabiliyoruz. Böylece çenede simetriyi sağlıyoruz. Çene bölgesinde nem oranını sağlamak için  hyaluronik asit kullanımına, orijinal doku sağlamak için hastanın kendi yağ dokularına ve daha kalıcı bir işlem için  kök hücreye başvuru yaparız. Her üç yöntemde de amaç çenenin güzel görünmesidir.

Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Çene dolgusu en büyük avantajlarından biri cerrahi müdahaleye gerek duyulmamasıdır. Ameliyata gerek duymadan yaptığımız bu işlem sayesinde hastalarımız acı ağrı ve uzun süren iyileşme süreçlerine dahil olmazlar. Tamamen doğal, rahat ve hoş geçen bir sürece dahil olurlar.

Çenede meydana gelen aşırı küçüklük ya da aşırı büyüklük sona erer. Fazla olan yağları buradan alırız. Kaza ve travma gibi durumlar sonucunda oluşan doku kayıplarını da yeniden oluşturabiliriz. Her açıdan bakıldığına avantajlı ve sağlıklı olan bir işlemdir. Bu sürece tereddüt etmeden dahil olabilirsiniz.

Çene Dolgusu İle Hangi Estetik Sorunlar Tedavi Edilir?

Tamamen estetik kaygıyı ortadan kaldırmak amacıyla yaptığımız jawline dolgusu ile çenede meydana gelen bazı özel deformasyonlar tedavi edilir. Bunlardan bazıları çene küçüklüğü, çene büyüklüğü, kontür deformitesi ve asimetri gibi sorunlardır.

Çene Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Yaklaşık olarak 15-20 dakika içerisinde uyguladığımız dolgu işleminin kalıcılığı kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir. Kullanılan yöntem ve malzemelere göre de değişiklik meydana gelebilir. Ancak genel olarak 1-2 yıla kadar bir kalıcılık göstermesi mümkündür.

Çene Dolgusu Geri Alınabilir Mi?

Hyalüronik asit  dolguları yapılan işlemi beğenmeyen hastalarımız için hyalüronidaz  enjeksiyonu ile eritilerek  geri alınabilir ve çene eski haline döndürülebilir.

Çene Dolgu Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Çeneye yaptığımız dolgu işleminin ortalama süresi 15-20 dakika arasındadır. Ancak bazen çenenin büyüklüğüne ve küçüklüğüne bağlı olarak bu süre daha da kısa ya da daha da uzun olabilir.

Çene Dolgu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dolgu işleminden sonra iyileşme kısa sürede başlar ve biter. Bu süre içerisinde ağır egzersizlerden kaçmaya dikkat edilmelidir. Alkol kullanılmamalıdır. Sigara tüketilmemelidir. Bol su içilmelidir. Yeterli beslenmelidir. Uykuya özen gösterilmelidir. İyileşme tamamlanana kadar yüz üstü çeneye yatılmamalıdır.

Çene Bölgesinde Gözlemlenen Şekil Bozuklukları Nelerdir?

Çene bölgesinde en fazla gözlemlenen şekil bozuklukları yüz ile orantılı olmamasıdır. Yüze göre daha büyük görünen ya da daha küçük görünen bir çenenin olmasıdır. Genetik olarak çenenin daha çıkık olması da bir şekil bozukluğudur. Aynı zamanda çenenin asimetrik görünmesi ve bir tarafa doğru daha yatkın olması da en çok gözlemlenen şekil bozukluklarından birisidir.

Çene Ucu Dolgusu Eridikten Sonra Çenede Herhangi Bir Problem Yaratır Mı?

Yaptığımız işlem tamamen doğal görünümlü bir işlem olduğundan, erime sonrasında herhangi bir problem meydana gelmez. Çene eski görüntüsüne kavuşur. Bunun için de yaklaşık olarak 2hafta -2ay  kadar bir süre gereklidir. Tereddüte ya da endişeye kapılmanıza gerek yoktur. Çene eski haline döndükten sonra yeniden işlem yaptırmanızda hiçbir sakınca yoktur.

Çene Dolgusu Ağrılı Mıdır Ve İşlem Ne Kadar Sürmektedir?

Çene dolgusu kesinlikle ağrılı olmayan bir işlemdir. Çenenin yapısına göre süresinde farklılıklar meydana gelebilir. Ancak genel olarak 15 ile 20 dakika arasında değişen kısa bir süreye sahiptir. Tamamen o anda yapılan ve ekstra hiçbir işleme gerek duyulmayan bir süreçtir. Hazırlık aşamasından sonra lokal anestezi eşliğinde dolgu aşamasına geçilir. Hastamızın isteğine ve ihtiyacına bağlı olarak seçtiğimiz yöntem ve bileşenler ile 20 dakika içerisinde işlemi bitirebiliriz.

Jawline Dolgu İle Genç Bir Yüz Elde Edilir Mi?

Genç bir yüz elde etmenin en temel sırlarından biri de çene dolgusu yaptırmaktır. Çenede meydana gelen bozukluğun sebebi ne olursa olsun kişide yaşlanma belirtisi olarak algılanır ve genç olmayan bir görünüme sürükler. Bu durum kişilerde özgüven eksikliğine dahi yol açar. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına jawline dolgusu yaptırabilirsiniz. Bu sayede daha genç görünen bir yüz elde edebilirsiniz.

Çene Dolgusu İçin Kaç Cc Dolgu Kullanılması Gerekir?

Kişiden kişiye göre yöntemi ve etken maddeleri değişmekte olan çene dolgusu için kaç Cc dolgu kullanılması gerektiğine muayene ile karar veriyoruz. Çenenin büyüklüğüne bağlı olarak Cc kullanımına karar verilir. Net bir kullanım miktarı yoktur.

Çene Dolgusu Yaptıranlar

Çene deformasyonu ile uzun süre uğraştıktan sonra çene dolgusu yaptıranlar artık çok daha genç ve dinamik bir görünüme kavuştuklarından bahsediyorlar. Oldukça hoş görünüm ve simetrik görünüm herkesin hayali ve isteğidir. Bu işlemimiz sayesinde ve başarılı sonuçlarla hastalarımızı hayallerine kavuşturuyoruz. Üstelik 20 dakika içerisinde işlem sona eriyor.

Çene Dolgusu Fiyatları

Çene deformasyonlarına veda etmek, genç görünüme kavuşmak ve simetrik, yüz hatlarına uygun bir çene yapısına sahip olmak isteyen tüm hastalarımızı uygun çene dolgusu fiyatları kapsamında kliniğimize bekliyoruz.