Meme Büyütme Tedavisi İhtiyaçları

Meme büyütme Memelerin vücut yapısına göre küçük olması, bir memenin diğerine göre küçük veya doğumsal olarak hiç olmaması, yaşlanma, kilo verme veya çocuk emzirme sonrası meme dokusunun küçülüp sarkması gibi durumlarda yapılır.

Meme büyütme tedavisi iki farklı şekilde yapılmaktadır. Birincisi kişinin kendi yağını kullanarak yapılan tedavi diğeri ise silikon protezler yardımı ile uygulanan tedavi işlemidir. Ameliyat ile yapılan bu tedavi anestezi altında ameliyat koşulları ile birlikte yapılmaktadır. Dış görünüşüne ve bakımına önem veren kişilerin en çok tercih ettiği bu operasyon tecrübeli kişiler tarafından yapılması tavsiye edilir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme tedavisi hastanın meme altına gerekli protezleri uygulayan bir tedavi işlemidir. Kişinin nasıl bir meme ve ne büyüklükte bir meme istediği detaylı bir şekilde kesinlikle konuşulmalıdır.

Hasta memnuniyetini en üst seviyede tutmak için gerekli tüm bilgiler hastaya en ince detayına kadar verilip konuşulmalıdır. Hasta meme büyütme operasyonunda istediği ölçü ve protez büyüklüğünü doktora en doğru şekilde vererek en kaliteli hizmeti alması sağlanır.

Meme büyütme tedavisi çoğunlukla kadınlarda meme hacminden memnun olmama ve estetik açıdan rahatsız etmesi ile ortaya çıkmış bir durumdur. Meme büyütme tedavisi çoğu zaman estetik görünüm için olsa da diğer başka faktörlerde etkin rol oynamaktadır.

Bunlardan bahsedecek olursak meme büyütme tedavisi emziren kadınlarda oluşan sarkmalar ve büyük bir oranda kilo kaybına uğramış kişilerde oluşan meme sarkması durumunda yeniden toparlanması ve desteklenmesi için bu tedaviye ihtiyaç duyulur. Bazı kişilerde bir tür rahatsızlık olan meme duvarı anomalisi sebebi ile gelişimini tamamlamayan memelerde hacim artırmak için kullanılır.

Meme Büyütme Kimler Olmalı?

Kişilerde bulunan memelerin yumuşak yapısını veren yine kişide bulunan yağ dokularıdır. Gençlerde memeyi sıkı bir şekilde tutan etkenler yağ dokuları meme bezleri ve derinin görevini tam olarak yerine getirmesidir. Ancak yaşın ilerlemesi kişide görülen hamilelik durumları uygulanan diyetler ve aşırı kilo kaybı sonunda memeler sarkmaktadır. Sarkmakla beraber küçülme çatlama gibide problemler oluşmaktadır. Bu gibi belirtilerin baş gösterdiği kişilerde meme büyütme tedavisine ihtiyaç duyulur. Peki bunların yanı sıra meme büyütme operasyonunu kimler yapabilir ve tercih edebilir?

Memelerinin çok küçük olduğunu ve estetik açıdan hoş durmadığını düşünen kişiler bu tedaviyi kendilerine ihtiyaç gibi hissederler. Bunun yanı sıra doğuştan gelen ya da birtakım nedenlerden sonra baş gösteren tek taraflı meme gelişim bozukluğu ile hastalar bu tedaviyi yapmak isterler. Meme kanseri sonrası ise hastanın kendisinde bir eksiklik olarak hissettiği memeyi bu tedavi sonrası yeniden kazanabilir.

Meme Büyütme Öncesi

Gelişen teknoloji ve yenilenen imkanlar doğrultusunda gelişen meme büyütme tedavisi kadınların son zamanlarda en büyük gözdesi haline gelmiştir. Meme büyütme estetik görünümüne ve güzelliğine son derece düşkün kadınlar cerrahi müdahaleye başvurduğu en sık alanlar haline gelmiştir. Bu tedaviye başlamadan önce dikkat edilmesi veya bilinmesi gereken birçok husus vardır. Hasta memnuniyeti ve sağlığı için bu hususlara önceden zaman ve yer ayrılması gerekir. Daha başarılı bir tedavi için önceden planlanan tedavi işlemleri ve süreci hastaya etkili ve nitelikli bir işlem yapılmasına meydan hazırlar. Meme büyütme operasyonunu öncesi yapılması veya dikkat edilmesi gereken maddeleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Meme büyütme tedavisi için hastayı ilk olarak geniş çaplı fizik muayeneden geçirmek gerekir.  Hastanın daha önceki tıbbi muayene geçmişine bakarak bu tedavi için uygun ortam yaratılmaya çalışılır.  Meme büyütme tedavisi yapılacak kişinin daha öncelerde ailesinde meme kanseri veya yumurtalık kanseri gibi hastalıkların olup olmamasına dikkat edilir.
  • Meme büyütme tedavisini gerçekleştirecek doktor tarafından hastanın göğüs ve gövde uyuşmasına bakılır. Gövde ile göğüsün uzunluğuna beraberinde ise genişliğine bakarak yükseklik ve ağırlık ilişkilerine karar verilir
  • Yapılan tedavide hastada meme simetrisi olup olmayacağına göre dikkati bir ölçüleme işlemi yapılır.
  • Meme uçları arasındaki farklılıklara dikkat ederek kişideki meme sıklığı göz önüne alınır. Daha sonraki kısımda hastanın memesinde kitle olup olmadığına dikkat edilir.
  • Hastayı meme büyütme konusunda bilgilendirmek oldukça önemlidir. Her ne kadar meme büyütme operasyonları başarılı bir şekilde geçekleşse de sonrasında oluşabilecek birtakım sorunlar olabilir.
  • Ve son işlem olarak hasta istediği meme büyütme ölçüsünü doktora anlatarak bunun için gerekli olan hacim seçimini ve şeklini belirtmesi gerekir.

Meme Büyütme Hazırlık Detayları

Doktorların ameliyat olacak hastalarını detaylı bir şekilde bilgilendirip ameliyat öncesinde ve ameliyat sonrasında oluşabilecek sorunlardan bahsedilmesi gerekir. Hastayı tedaviye hazırlarken gerekli bütün ölçülerin alınıp hastanın durumuna ve yapısına göre bu tedavi gerçekleştirilir. Hastanın aklında en ufak bir soru ya da şüphe giderilerek ona bu tedavinin planlaması detaylı bir şekilde anlatılır.

Meme Büyütme Kullanılan İmplant Çeşitleri

Salin ve silikon meme implantları olarak iki farklı çeşitte bulunmaktadır. Salin meme implant tedavisinde balon göğse boş olacak şekilde yerleştirilir ve içi daha sonra doldurulur. Silikon ise dayanıklı ve kendisi memeye benzediği için sıklıkla kullanılmaktadır.

Göğüs Büyütme Kullanılan Silikonlar Nelerdir?

Yuvarlak ve damla  şeklinde meme implantları vardır. İmplant seçiminde hastanın boyuna kilosuna derisinin incelik ve kalınlığına ne denli bir sarkma meydana geldiği gibi silikon kullanımında gerekli olan tüm hususlara dikkat edilir.

Meme Büyütme Sonrası

Meme büyütme ameliyatı sonrası ilk dört saat bir şey yiyip içmeye izin verilmez. Ameliyat sonrası üçüncü günden sonra duş alınabilir. Çok ciddi bir ağrı süreci yaşanmaz ancak gerginlik hissedilir.

Meme Büyütme Sonuçları Nelerdir?

Meme ameliyatı sonrası değişen görünüş ve vücut yapınız ile kendinize olan güveniniz artmaktadır. Ameliyattan sonra alınan veya kaybedilen kilo ile memelerinizin yapısı değişmektedir. Memelerin  boyutunu ve şeklini değiştiren bu operasyon vücudunuza yeni bir imaj katmaktadır.

Meme Büyütme Riski Varmıdır?

Göğüs büyütme sonrası hastada herhangi bir olumsuzluk belirmez. Bu ameliyat için kullanılan silikonlar ise vücut ile etkileşimde bulunmadığı için herhangi bir zararı olmaz. Oluşabilecek reaksiyonlarda ise doktorunuza başvurmanız tavsiye edilir.

Meme Büyütme Fiyatları

Meme büyütme fiyatları istenilen ölçü, çeşit ve implant markasına göre farklılık göstermektedir. Hastanın ameliyat fiyatını uygun bir hale getirmek için önceden bu konu hakkında kapsamlı bir araştırma yapıp daha sonra bulduğu seçenekler ile bir fiyat karşılaştırması yapması gerekir. Ucuz implantlar kullanılmamalı kesinlikle kaliteden ödün verilmemelidir.