Sakal bölgesi her erkek için önemi arka plana atılamayan bir bölgedir ve kayıp halinde sakal ekimi en çok tercih edilen işlemlerden birisidir. Sakalların gür olması ve sık olması erkeklerin görünümünde iyilik sağlıyor. Bu iyiliği hiçbir şekilde yok etmemek ve devamlı olarak simetrik ve hoş görünen sakallara sahip olmak için sizler de işlemden geçmek istemez misiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Sakal ekimi en kolay şekilde uyguladığımız işlemlerden birisidir ve hiçbir sorun yaşamadan doğal görünen sakallara sahip olabilirsiniz. Dökülmelerden kurtulabilirsiniz. Bölgesel olarak eksilen sakalların yerini tamamlayabilirsiniz.

Sektörde en çok tercih edilen işlemlerden birisi olmasının yanı sıra memnuniyet seviyesi de her zaman en üsttedir. Dilediğiniz her an her yerden kliniğimizle iletişime geçebilir ve böylece hizmet almaya hazır olabilirsiniz. Sakallar ve bıyıklar erkekler için her zaman çok önemlidir. Bu önemi göz önünde bulundurarak sakal ve bıyık ekimine dair çalışmalarımızı geliştiriyor ve hız kesmeden hizmet sunmaya devam ediyoruz. Sizler de bu alanda en iyi hizmeti almak ve başarılı sonuçlara ulaşmak için kliniğimizden hizmet ve bilgi alabilirsiniz. Enseden, sakalların var olduğu bölgeden ya da farklı bölgelerden aldığımız greftleri açılan kanallara ekliyoruz. İşlem esnasında acı duymayacağınızın garantisini de sizlere veriyoruz.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Çeşitli aşamalara sahip olan sakal ekimi işlemimizde saç ekimiyle benzerlikler mevcuttur. Tıpkı saç ekiminde olduğu gibi öncelikle hazırlık aşamasını gerçekleştiriyoruz. Ardından hastalarımız hem psikolojik hem fiziksel olarak hazır olduktan sonra lokal anestezi uyguluyoruz. Lokal anestezi etkisini gösterdikten sonra kanal açıyoruz. Açılan kanalların hava almasına olanak sunuyoruz. Kanalları açmadan önce greft alıyoruz. Aldığımız greftleri kanallara ekliyoruz.

Kullandığımız tüm malzemeler hastalarımıza özeldir. Bu sebepten hijyen kuralları da her zaman üst seviyededir. Sakalların bölgesel dökülmesi ve sakal ya da bıyık kaybı son derece kötü görünen bir durumdur. Erkekler için hiç de hoş olmayan bu durumu ortadan kaldırmak amacıyla gecemizi gündüzümüze katarak çalışma sergiliyoruz. Hem greft toplama aşamasında hem de greftleri kanallara ekleme aşamasında büyük bir titizlik sergiliyoruz. Bu sayede hiçbir aşamayı atlamadan sırasıyla en güzel şekilde işlemimizi tamamlıyoruz.

Sakal Ekimi Kimlere Uygulanır?

18 yaşından büyük olan ve sakal bıyık problemi yaşayan her erkek için sakal ekimi işlemi uygun bir işlemdir. Hız kesmeden geliştirmeye ve analiz yapmaya devam ettiğimiz bu işleme dair gerekli tüm bilgilendirmeleri yapıyoruz. Hastalarımızın yaşının uygun olup olmadığına dair, nasıl bir yöntem kullanmamız gerektiğine dair ve özellikle de hangi bölgeden greft alınması gerektiğine dair kararları hastalarımızla birlikte alıyoruz. Sizler de bu konuda tereddüt etmeden ve endişeye düşmeden rahatlıkla sakal ve bıyık ekimi yaptırabilirsiniz.

Kliniğimizde çalışan ve emek sarf eden hekimlerimiz ve uzmanlarımız sayesinde sakal ve bıyık gürlüğüne kısa sürede etkili bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. İşlemin rahat ve başarılı bir şekilde uygulanabilmesi için önemli olan kriter yaş kriteridir. Aynı zamanda ciddi fiziksel bir hastalığın olmaması da gereklidir. Bu nedenle işlem yaptırmak isteyen hastalarımız hakkında her durumu bilmek zorundayız. Hiçbir aşamada eksik bilgi ile yola çıkmıyoruz. Tamamen güvenilir ve risklerin meydana gelmediği bir ekim işlemi için elbette var olan hastalıklar ve kan değerleri hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Ardından hastamızın uygunluğuna karar vererek işleme geçiş yapıyoruz.

Sakal Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sakal ekimi öncesinde bedenin güçlü olması oldukça önemlidir. Operasyon öncesinde bedeni hiçbir şekilde yormamak gerekiyor. Ağır egzersizlerden, aşırı terlemeden uzak durulması gerekiyor. Aynı zamanda alkol alınmaması ve vücut direninin düşürülmemesi gerekiyor. Sigara ve tütün maddelerinden uzak durulması gerekiyor.

Vücut direncinin düşmemesi ve kan değerlerinin sabit kalması için kan sulandırıcı besinlerden ve ilaçlardan da alınmaması gerekiyor. Bu aşama operasyona fiziksel olarak gerek manada güçlü bir şekilde hazırlanma aşamasıdır.  Bu nedenle doktorumuzun tüm tavsiyelerine uyulmalıdır. Sakal ve bıyık bölgesine kozmetik ürünü sürülmemelidir. İşlemde özel solüsyonlar kullanarak bakımını da yapmaktayız.

Sakal Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi gibi sakal ekimi sonrasında da dikkat edilmesi gerekenlere dikkat edilmediği takdirde iyileşme süreci zor geçebilir. İyileşme sürecini en iyi ve en aktif şekilde geçirmek için hususlara göz önünde bulundurulmalıdır. Sakal ve bıyık ekimi sonrasında 10 gün boyunca bölgeye su değdirilmemelidir. Yanakların üzerine yatılmamalıdır.

Sakal ve bıyık köklerine herhangi bir işlem yaptırılmamalıdır. Tıraş olunmamalıdır. Yalnızca doktorlarımızın verdiği tavsiyelere uyulmalıdır. İşlem sonrasında sakal ve bıyık bölgesinde yoğun bir terlemeye yol açmamak adına egzersizden uzak durulmalıdır. Güneşe direkt maruz kalınmamalıdır. Yüz yıkarken doktorun sunduğu seçeneklere göre hareket edilmelidir. Bu ipuçları hayata sağlıklı bir şekilde geçirildiği takdirde, iyileşme süreci de oldukça sağlıklı bir şekilde tamamlanır.

Sakal Ekiminde Kanallar Nasıl Açılmalı?

Ekim işlemlerimizde en önemli aşamalardan biri kanal açma aşamasıdır. Sakal ekimi esnasında kanallar çok dikkatle açılmalıdır. Deriye ve deri altında yer alan dokulara zarar verilmemeli ve enfeksiyon riski göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle işlemi yapacak olan doktorlarımızın alanında uzman olması her zaman çok önem arz ediyor.

Klinik kadromuz sayesinde hiçbir sorun yaşamadan ekim işlemlerine tabi olabilirsiniz. Güvenle işlemden geçebilir ve başarılı sonuçlar sayesinde saçlarınızda ve sakallarınızda giderek uzama ve temiz bir görünüm elde ettiğinizi de görebilirsiniz.

Sakal Ekimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzman doktorlarımız tüm ekim işlemlerinde olduğu gibi sakal ekimi esnasında da dikkat edilmesi gereken hususlara en özel şekilde dikkat ediyor. Uzmanlarımız alanında uzmanlığını her zaman gösteriyor ve hastalarımızı rahatlatıyor. Hijyen kurallarına uyulması ekim sırasında en önemli durumlardan birisidir. Kullanılan malzemelerin kişiye özel olması ve sürecin yakından takip edilmesi de oldukça önemlidir. Tüm bu önemleri göz önünde bulunduran doktorlarımızla birlikte süreci sizler de yakından takip edebilirsiniz. Böylece artık saçlarınıza da sakallarınıza dair de hiçbir sorun kalmayacak ve uzun ömürlü kalıcılık ile dolgun sakallarınızı kullanmaya devam edebileceksiniz.

Sakal Bıyık Ekimi Yaptıranların Yorumları

Bıyık ve sakal ekimi sanılanın aksine tıbbi bir durumdur. Uzmanlar dışında kimsenin bu işlemleri yapmaması gerekir. Kliniğimizde ekim yaptıran tüm erkek hastalarımızın yorumlarını görebilirsiniz. Yorumlarından nasıl bir süreç geçirdiklerine ve nasıl bir memnuniyet elde ettiklerine dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Hastalarımızda hangi teknikleri kullandığımıza ve nasıl bir sonuç aldığımıza dair de bilgileri bulabilirsiniz. Yorumlarda her zaman gerçek hastalarımızın yaşadığı süreci görebilirsiniz. Böylece güvenle hiçbir sorun yaşamadan sizler de ekime dahil olabilirsiniz.

Sakal Ekimi Fiyatları 2021

Saç ekimlerinde olduğu gibi sakal ve bıyık ekimlerinde de profesyonellik her zaman önem arz ediyor. Kliniğimize bağlı olarak çalışan doktorlarımızın işlevselliği, kullanılan malzemeler ve sürecin teknik takibi de dahil olmak üzere ücretlendirmeler bir bütün olarak yapılıyor. Bizler de bu alanda isteğe ve ihtiyaca sahip olan hastalarımızın başarılı bir sonuç alması ve isteğine ulaşması adına fiyatlarımızı uygun tutuyoruz. Özellikle de erkek hastalarımız bütçelerine uygun teknikle sakal ekimi yaptırabilirler.