Yüz Germe Nedir?

Çeşitli faktörlerden ötürü yüzde meydana gelen kırışıklıklardan kurtulmak amacıyla yüz germe işlemi yapıyoruz. Rititektomi olarak da adlandırılan yüz germe işlemi yaşlanma belirtileri ile birlikte ihtiyaç duyulan bir işlemdir. Kliniğimizde uygulanmakta olan bu işlem sayesinde kendinizi çok daha genç hissetmeye hazır olabilirsiniz.

Yüzde yaşa bağlı olarak kaz ayakları, kırışıklıklar, sarkmalar ve gevşemeler meydana gelebilir. Bu tür estetik açıdan kötü görünen kısımlardan kurtulmanın doğal yolları erken yaş gruplarında işe yarayabilir. Ancak yaş ilerleme kaydettikçe ne yazık ki kırışıklıklardan, sarkma ve gevşemelerden doğal yöntemlerle kurtulmak pek mümkün değildir.

Burada devreye uzman doktorlarımız ve kliniğimiz giriyor. Sizleri hem ruhsal olarak hem de fiziksel olarak bu kötü görünümlerden uzaklaştırmayı başarıyor. Güzel görünmek, genç görünmek ve kendini her açıdan genç hissetmek herkesin hakkıdır.

Güneşe maruz kalındığında, yetersiz ve düzensiz beslenme programına sahip olduğunuzda ya da yanlış kozmetik ürünleri kullanmaya devam ettiğinizde ne yazık ki yüzde erken yaşlarda dahi kırışmalar, sarkmalar ve lekeler meydana gelebilir. Kişi bu tür sorunlarda ne kadar genç olursa olsun kendisini yaşlı hisseder ve kötü görünüme sahip olmaya başlar. Buna veda etmek için yapılan işlem yüzün gerdirilmesi işlemidir.

Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Genel anestezi altında yapmakta olduğumuz yüz germe işlemi, plastik cerrahi uzman doktorları tarafından yapılmalıdır . 3 saat ile 5 saat arasında değişen işlem yöntemlerimiz mevcuttur. Hastanın yüz hatlarına bağlı olarak, yaş grubuna bağlı olarak ve özellikle de yüzünde bulunan kırışıklık ve sarkma gibi sorunların derinliğine bağlı olarak saatlerde ve kullanılan yöntemlerimizde de değişiklikler meydana gelebilir.

Çene altında fazla olan yağlar alınır. Deride fazla olan sarkık bölgeler alınır. Kalan deride germe işlemi yapılarak kulak arkasına  doğru toplanır. Ancak dikişler estetik olarak atıldığından  ve izler  kıvrımlarda bırakıldığı için yüzde görünen herhangi bir iz meydana gelmez. Şakaklardan itibaren çekilen yüzde gergin ve genç bir görünüm oluşur. İşlemden sonra oldukça doğal bir görünüm elde edilir ve herhangi bir işlem yapıldığına dair belirginlik ortaya çıkmaz. Bu sayede yaptıran herkes çok daha memnun kalır.

Yüz Germe Nasıl Uygulanır?

Yüz germe, yapılan çekimler ve işaretlemeler sonrasında hangi tekniğe uygun olduğuna karar verilerek  yapılan bir işlemdir. Ancak yapacağımız işlemin türüne ve kişiye göre 3 saat ile 6 saat arasında değişkenlik gösteren işlemlere maruz kalınabilir. Hastanın istek ve beklentilerine bağlı olarak çizimler yapılır ve yüzün nerelerinden yağ alınması gerektiğine karar verilir.

İşlem uygulandıktan sonra hastalarımız iki  gün sonra taburcu olabilirler. Hem profesyonel ve kaliteli bir şekilde hem de tamamen hijyenik ve tecrübeli bir şekilde işlemlerimizi hayata geçiriyoruz. Hastalarımızı işlem öncesinde psikolojik ve fiziksel olarak rahatlatmaya özen gösteriyoruz.

Yüz Germe Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Yaptığımız yüz germe işleminin kalıcılık süresi hastanın yaşına, beslenme düzenine, uyku düzenine ve cilt bakım düzenine göre farklılıklar sergileyebilir. Ancak genel olarak yılda bir kez kontrole gidilmesi gereken bir kalıcılığı mevcuttur. Uzun yıllar boyunca yeniden kırışma ve sarkmalar meydana gelmeden kullanımına devam edilebilir. Aynı zamanda genç yetişkin yaş gruplarında kalıcılığı çok daha fazladır. Düzenli olarak kontrole tabii kalındığı zaman ise kalıcılığında artış meydana gelir.

Yüz Germe Öncesi Süreç Nasıl İşler?

Yüz germe yaptırmak isteyen hastamız bize gelir. Uzman doktorlarımızla görüşme sağlar ve şikayetinin hangi yönde olduğunu belirtir. İstek ve ihtiyacına yönelik olarak fotoğraflar, dijital ortamdaki kontroller ve testler yapılır. Hastamıza işlem sonrasında nasıl bir görüntüye kavuşacağına dair bilgi verilir.

Doğal görünüm ve özellikle de yaşınıza göre genç bir görünüm elde etmek için bu operasyonu tercih edebilirsiniz.  Bu süreçte sadece yüze dair mi yoksa yüzdeki diğer alanlara dair mi bir ihtiyaç olduğu da araştırılır ve incelenir.

Yüz Germe Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi yüz germe ameliyatından sonra da belirli bir iyileşme süreci mevcuttur. Bu süreçte iyileşmenin çok daha kaliteli ve profesyonel bir şekilde gerçekleşmesi için doktorumuz tarafından iletilen tüm tavsiyelere uyulmak zorundadır. Çok daha başarılı sonuçlar elde etmek için evde dikkatli davranılmalı ve en az 10 gün boyunca yüz üstü yatılmamalıdır. Ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır. Güneş ışığına direkt olarak maruz kalmaktan kaçınılmalı ve yaşam boyu yüz çevresine özenle davranılmalıdır.

Hangi Hastalarda Yüz Germe Uygun Değildir?

18 yaşını doldurmamış olan ve henüz fiziksel olarak gelişimini tamamlamamış olan hastalarda yüz germe yapılması uygun değildir. Ancak yüz gelişimini ve kas gelişimini tamamlamış olanlar ve 18 yaşını doldurmuş olanlar için bu işlem uygundur. Erken yaşlarda uygun olmamasının sebebi ise yanaklarda ve diğer bölgelerde aşırı şişliklerin meydana gelmesi ve bölgelerde pıhtılaşmaların oluşma ihtimalinin olmasıdır. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak ve farklı yüz sorunlarına maruz kalmamak adına mutlaka hastanın 18 yaşını doldurmuş olmasına dikkat edilmelidir.

Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün Müdür?

Ameliyatsız bir şekilde yüz germe elbette mümkündür.. Ancak çok derin kırışıklıklar ve çok büyük sarkmalar mevcut olduğu takdirde, ameliyat olmak zorunlu olabilir. Ameliyatsız şekilde uygulanan işlemin kalıcılığı daha kısa sürebilir. Kişiden kişiye kalıcılık ve tutuculuk farklılık gösterebilir.

Yüz estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Yüzde farklılık isteyenler ve gençliğini hiçbir zaman kaybetmemek isteyenler için çeşitli yöntemler mevcuttur. Alın germe işleminden kaş kaldırma işlemine varana kadar yüzün üst bölgelerinde germe işlemi yapılabilir. Yanaklarda fazla sarkmalar olduğunda orta yüzü germek için işlem yapılır. Boyun germe kısmı ile boyun kısmında meydana gelen kırışıklık ve sarkmalar ortadan kaldırılır. Liposuction işlemi ile fazlalık yağlardan kurtulabilirsiniz.

Göz kapağı estetiği yaptırarak göz kapağı düşüklüğünden ve torbalarından kurtulmak mümkündür. Diğer düzeltici cerrahi işlemler arasında ise deri lezyonlarını aldırma ve dermabrazyon gibi işlemler mevcuttur. Tüm işlemler sırasıyla istek ve ihtiyaçlara bağlı olarak yapılır. Ancak yaş gruplarına dikkat edilmesi gerekir. Dolgularla dudaklar çok daha hoş görünüme kavuşabilir. Botox ile derilerdeki kırışıklıklar yok edilebilir. Yağ enjeksiyonları ile boşluk ve çökme olan kısımlarda dolgunluk elde edilebilir. Soyma işlemleri, kimyasal peeling ve kozmetik ürün uygulamaları da bu tür estetik işlemler arasında yer alır ve kolaylıkla her birinden faydalanmak mümkündür.

 

 

 

Yüz Germe Fiyatları

Yüzlerinizde daha genç bir görünüm elde etmek istemez misiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Yaş grubunuza bağlı olarak gelişen yüz deformasyonlarından kurtulmak için ve kısa sürede daha genç bir yüze sahip olmak için uygun fiyatlar dahilinde yüz germe işlemi yaptırabilir ve kliniğimizden destek alabilirsiniz.