Vajinoplasti (Genital Estetik) Operasyonları

Vajinoplasti bir diğer adı ile genital estetik vajinanın daraltılması için geliştirilmiş bir operasyondur. Ayrıca kişilerde doğuştan bir sorun olan vajina olmaması ya da vajinanın kısalığı gibi sorunların cinsel ilişkinin gerçekleştirilebilmesi için tedavi edilmesine de Vajina rekonstrüksiyonu denir.

Vajinoplasti (Genital Estetik) Nedir?

Cinsel hazzın ve estetik görünümün daha iyi olması için sarkmış, genişlenmiş vajinalarda vajina daraltma tedavisi uygulanır.  Vajina genişlemesi kadınlarda görülen bir tür rahatsızlıktır.

Bu genişleme yaşanan doğum ve zor doğumlar sonrasında, kişinin sigara ve dengesiz beslenme sonucu menopozun beraberinde getirdiği etkenler ve yaşlılık gibi şeylerin sonrasında görülen bir rahatsızlıktır. Bazen bu gibi etkenlerin olmadığı bu kişilerde doğuştan gelen bu rahatsızlık bazen lazer veya diğer teknolojik aletlerle bazen ise kişinin durumuna göre cerrahi estetikler uygulanabilir.

Vajinoplasti (Genital Estetik) Nasıl Yapılır?

Vajina genişliği sorunu olan kimseler için uygulanan bu tedavide kişiler hastane veya klinik ortamında uygun şartlar doğrultusunda tedavi edilmektedir. Kişilere yapılacak olan vajina darlaştırma ve sıklaştırma ameliyatı estetik değil de bir nevi yeniden yapılandırma işlemidir. Vajinoplasti estetiği ile daha dar ve sıkı bir vajinaya sahip olan kadınların özgüvenleri yerine gelmektedir.  Bu estetik tedavisinde kişinin vajina kısmının arkasına dörtgen şeklinde bir kesme işlemi yapılarak kas güçsüzlüğü var ise kişinin kasları birbirine yaklaştırılır.

Vajinoplasti (Genital Estetik) Neden Yapılır?

Kadınlarda çok sık görülen ve doğum sonraları meydana gelen vajina sarkması veya vajina genişlemesi gibi sorunlar günümüz teknoloji ve sunulan imkânlar doğrultusunda tedavi edilmesi mümkün bir rahatsızlıktır. Özellikle doğumlar sonrası vajinada meydana gelen sıkıntılar menopoza bağlı olarak da gelişen vajinanın eski görüntüsünü kaybetmesine neden olur.

Kişinin bu sorunlardan sonra özgüven eksikliği yaşaması estetik görünümünü kaybetmesi ve bunların yanı sıra kişinin cinsel hayatını etkilileyen bu sorun kişiye birçok olumsuzluk yasatmaktadır.  Bunun için geliştirilen tedavilerden biri olan Vajinoplasti tedavisi kişiye daha dar ve sıkı bir vajina imkânı sunmaktadır. Bu tedavi ile kişiler eski estetik görüntüsüne kavuşup daha kaliteli bir yasam tarzına sahip olmuş olurlar

Vajinoplasti (Genital Estetik) Kimlere Uygulanır?

Kişinin genital bölgesinde bulunan fonksiyonların ya da yapısal bozuklukların mevcut olduğu durumlarda Vajinoplasti tedavisi uygulanarak kişinin hayal ettiği yaşam tarzı hastaya sunulur.  Vajinoplasti estetik tedavisi kişinin sorunlu olan durumunu düzeterek kişiye cinsel fonksiyonu artırılarak kişinin daha kaliteli bir yaşam tarzı sürmesi beklenir.

Bu Vajinoplasti ameliyatı için başvuran hastalar çoğu zaman vajina genişliği bulunan kişilerin Vajinoplasti tedavisi ile vajina bölgelerinin daraltılmaya ihtiyaç duyulması halinde başvuru yaparlar.

Kimi zaman doğumlar sonrası görülen sarkma ve genişlik problemi, kişilerin ilişki esnasında ses gelme ve yeterince haz alamama yaşlılık ve bazen de kişide yapısal bir bozukluk olan bu genişleme ve sarkma Vajinoplasti tedavisi ile geçilir veya en aza indirilir. On sekiz yaşını doldurmuş evli veya bekar, doğum yapılıp yapılmaması önemli olmayıp kişinin isteği üzerine beliren rahatsızlığa göre bu tedavi işlemi yapılmaktadır.

Kişinin bu tedaviye uygunluğu yapılıp yapılamayacak olması gibi etkenler tedavi sürecinde belirlenir. Eğer kişide Vajinoplasti tedavisi uygulanamayacak bir sorun ile karşı karşıya kalınırsa bu sorunun giderilmeye çalışması için ek bir tedavi işlemi uygulanarak bu sıkıntı en aza indirilir veya giderilir.

Vajinoplasti (Genital Estetik) Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Zamanla doğum yaşlanma menopoz gibi etkenlerin beraberinde getirdiği kişide vajina sarkması veya genişlemesi kişiyi oldukça rahatsız etmektedir. Her kadın kusursuz bir vücut yapısına sahip olmak ister. Hayatın getirdiği bazı güzel şeyler kişiyi ne kadar mutlu etse de daha sonra kişiye sıkıntı vermektedir. Bunun en güzel örneği olan doğum kişinin anne olma sevincine hiçbir şey değişmemesine neden olsa da daha sonraki süreçlerde geneli doğum sonrası oluşan vajina sarkma ve vajina genişlemesi ile karşı karşıya koyar.

Bunun beraberinde yaşlılık sonrası veya kişide doğumundan bu yana gelen bu sorun Vajinoplasti tedavisi ile ortadan kaldırılabilmektedir. Bu Vajinoplasti ismi verilen vajina daraltma tedavisi kişinin cinsel hayatını da büyük ölçüde etkilemektedir. Kişi bu önemli vajina daraltma estetiğini olurken dikkat etmesi gereken birtakım hususlar bulunur. Bunlara dikkat edilmediği süreçte kişinin sağlığı ve psikolojisi olumsuz etkilenip kişinin bütçesine de zarar verir. Kişiler tedavi öncesi mutlaka iyi bir doktor arayışına girmelidirler.

Deneyimli ve tecrübeli doktor araştırmasında bulunmayıp herhangi bir doktora ameliyat olmak oldukça risklidir. Ameliyat öncesinde bilinmesi gereken konulara hâkim değil iseniz doktorunuzdan yardım alarak tedavi yönteminize göre en doğru ve kesin bilgileri alarak bu doğrultuda hareket etmeniz sağlanır.

Vajinoplasti (Genital Estetik) Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Vajinoplasti estetiği olan kişilerin bilmesi ve bu doğrultuda dikkat etmesi gereken birtakım hususlar vardır. Kişi bu estetik ameliyatını olduktan sonra tuvalet ihtiyacını giderecek ise mutlaka temiz bir şekilde mikrop kapmaya neden olmadan kuru kalacak bir işlemde bu ihtiyacını giderebilir.

Bu estetik ameliyatından sonra yüzme ve havuz eylemlerine katılan kişiler bu işleve genelikle dört hafta olacak şekilde doktorun tavsiye ettiği süre boyunca girmemeleri hatta fazla nem bulunduğu için bu ortamda olmamaları gerekir. Kişi zorlayıcı ve doktorun tavsiyesine göre günlük yapılan hafif sporlara da doktorun tavsiye ettiği süre boyunca uzak durup kişinin Vajinoplasti tedavisi uygulanan yerini zorlamaması gerekir.

Aksi taktirde kişi daha çok sorun yaşar ve sağlığı olumsuz etkilenebilir. Bir diğer bilinmesi gereken ve bu doğrultuda dikkat edilmesi gereken kurallardan biri kişinin cinsel hayatıdır. Kişi Vajinoplasti estetik ameliyatını olduktan sonra dört hafta boyunca cinsel ilişkide bulunmamalıdır.

Hasta bu ameliyat sonrası yine dört hafta gibi bir süre bölgede tüy temizliği yapmamalı ve ağda epilasyon gibi işlemlere ara vermelidir. Son olarak kişi genital bölgesinin değeceği motorlu ve bisikletlerden yine belirli bir süre uzak durmalıdır. Hastanın ameliyat sonrası bütün bunları bilip buna göre hareket ederek sağlıklı bir iyileşme süreci geçirebilir.

Vajinoplasti (Genital Estetik) Fiyatları

Vajinoplasti estetik ameliyatı kişilerin sarkık genişlemiş veya vajina kısalığı gibi etkenlerin ihtiyaç duyduğu bir tedavidir. Bu tedavide kişiler fiyat konusunda oldukça sıkıntı ve şüphe yaşamaktadırlar. Uçuk fiyatlar hastaları korkuturken bu kadar masraf edip bir işe yaramasa diye düşünmelerde oldukça fazladır.  Vajinoplasti estetik ameliyatlarında kişiler öncelikle tecrübeli deneyimli merkez ve hekimleri araştırmalıdırlar. Aksi taktirde deneyimsiz hekimlerin yapacağı tedavi kişide güven ve kaygı sorununa ortam hazırlar ve işlem istenilen sonucu vermeyebilir. Kişiler en güvenilir ve en tecrübeli Vajinoplasti estetiğini geçekleştirecek doktorları bir araya koyarak içlerinden en uygun fiyatta kaliteli hizmet yapanını seçmesi kişinin cebine en uygun hizmeti almasına sebep olacaktır. En kaliteli ve uygun fiyatta Vajinoplasti tedavisi için daha önce yaptıran kişilerden de bilgi ve fikir alabilirler.