Bişektomi Tedavisi Gereksinimleri

Bişektomi tedavisi  daha belirgin elmacık kemikleri ve daha ince bir yüz yapısı için kişilere uygulanan bir çeşit estetiktir Daha genç ve kusursuz bir görünüm için tercih edilen estetik operasyonlardan biri olan Bişektomi tedavisinin bir diğer ismi de yanak inceltme  cerrahi tedavisidir. Kişileri hayal ettikleri yüze kavuşturmak için yapılan Bişektomi tedavisi ile kişilere daha belirgin elmacık kemiği imkânı ve daha ince bir yüz hattı yapımı sunar.

Bişektomi Nedir?

Bişektomi tedavisi kişinin yüz bölgesindeki yuvarlak görünümü  gidermek için yapılan bir tedavi yöntemidir. Kişiler daha güzel ve belirgin elmacık kemiğine ve yan profilden bakıldığında daha ince bir yüz hattına sahip olmak ister. Bu gibi şikayetleri olan kimseler için geliştirilen Bişektomi tedavisi kişiye estetik açıdan daha güzel bir yüz sunar.

Bişektomi Kimlere Yaptırılır?

Erkek veya kadın fark etmeksizin on sekiz yaşını doldurmuş olan her kişiye bu tedavi uygulanabilir. Ancak belirli etken ve risk oluşacak kimselerde bu tedavi uygulanmaz. Bişektomi tedavisi yaptıracak kişilerin yüzlerinin yuvarlak olması gerekip aşırı kilo problemi bulunan kişilerde bu tedavi işlemi uygulanmaz. Kırk beş yaş üstü kimselere de Bişektomi tedavisini uygulanması doğru bulunmaz. Yüzde bulunan bichat adı verilen yağ torbalarının zaman içinde azalması ile yüzde başlayan erken yaşlanma görünümü kişiye oldukça fazla zarar vermektedir.

Bu sebeple kişiler Bişektomi tedavisine ihtiyaç duyarlar. Bu tedavi için doktor kişiye olup olamayacağına karşın tetkik ve muayene işlemlerinden geçirerek kişiyi tedaviye hazırlar. Yuvarlak bir yüz yapısına sahip olan kişilerin bu tedavi ile yüzlerinde incelme meydana gelir ve ayakta tedavi gören kişiler aynı gün içerisinde taburcu edilir.

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Bişektomi tedavisi kişilerde yanak inceltme cerrahi tedavi işlemi olarak da bilinmektedir. Bu tedavi süreci ayakta olup kişi aynı gün içerisinde taburcu  edilir. Bişektomi ameliyatı kişilerde lokal anestezi altında yapılmakta olup kişinin bu tedavi öncesi herhangi bir enfeksiyon ve risk oluşmaması için mutlaka ağız temizliğini yapmış olarak gelmesi gerekir.

Bişektomi tedavisinde kişiye lokal anestezi uygulanarak yanakların içerisinde bulunan yağ dokularının hemen yanına küçük bir kesme işlemi yapılarak yağ torbaları yanak içinden çıkarılır. Daha sonra yarayı kapatmak üzere kişiye eriyen iplerle dikiş atılır. Bu tedavi her iki yanağa da uygulandıktan sonra operasyon biter. Daha sonra kişinin yüzüne sıkı bir bandaj uygulanarak işlem tamamlanır.

Bişektomi Ameliyatı Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hastanın Bişektomi ameliyatı öncesinde dikkat etmesi gereken birtakım hususlar vardır. Bu hususlar doğrultusunda kişi daha sağlıklı ve daha güzel bir iyileşme süreci geçirebilir. Kişiler Bişektomi ameliyatı öncesinde sigara ve alkolden uzak durmalıdırlar. Sigara vücuttaki oksijeni azaltarak kişinin enfeksiyon kapma riskini meydana getirir. Bişektomi ameliyatı öncesi kişilerin diğer sağlık problemleri için kullanmış oldukları hap ve ilaçlar var ise kişi bunları doktoruna mutlaka göstererek kullanıp kullanmamasına karşın bir bilgi almalıdır. Hamile veya diğer sağlık problemi bulunan kişiler bu ameliyatı olmadan önce mutlaka bir doktor tarafından muayene ve tetkikleri yapılması gerekir.

Bişektomi Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kişilerin Bişektomi ameliyatı öncesi dikkat edilmesi gereken hususlar olduğu gibi sonrasında da dikkat edilmesi gereken birtakım kurallar vardır. Bu kurallar doktor tavsiyesinden ibaret olup kişinin sağlığı için oldukça önemlidir. Kişiler Bişektomi ameliyatı sonrasında on dört günlük süreç içinde iyileşme göstermektedirler. Kişiler Bişektomi ameliyatı sonrasında yediklerine ve içtiklerine dikkat etmelidir. Kişiler ilk günler daima yumuşak besinler tüketmeli ve soğuk içecekler tercih etmelidirler.

Bu kişide oluşabilecek kanamanın da önüne geçecektir. Bu ameliyat sonrası kişiler daha belirgin bir elmacık kemiklerine ve daha güzel ince bir yüze sahip olacaklardır.

Bişektominin Avantajları Nelerdir?

Bişektomin ameliyatı daha belirgin elmacık kemikleri ve daha ince bir yüz yapısı için kişilere uygulanan bir çeşit estetiktir. Bu tedavinin avantajlarından en önemlisi kişinin istediği yüze sahip olmasıdır. Bu ameliyatı yaptıran kişiler daha belirgin elmacık kemiklerine sahip olarak daha ince bir yüze de sahip olur. Böylelikle hayalini kurduğu simaya kavuşur

Bişektomi Ameliyatları Sonuçları

Bişektomi ameliyatları lokal anestezi altında ayakta yapıldığı için kişi o gün taburcu edilebilir ve günlük yaşantısına dönebilir. Kişinin Bişektomi ameliyatından sonra enfeksiyon oluşup oluşmaması için doktorun verdiği ilaç ve hapları düzenli olarak kullanması gerekir. Bu süreçte ağız temizliği ve bakımına oldukça dikkat edip ağız bakım ürünlerinin talimatlarına göre düzenli ve dikkatli bir şekilde kullanılması sağlanır. Kişi ameliyat sonrası yüzünde şişkinlik hissedebilir.

Bu durum oldukça normal olup doktorun uyguladığı basınçlı bandajı da en az iki saat çıkarmamak gerekir.  Bu bandaj kişide oluşabilecek morluğa karşı kişiyi korumaktadır. Ameliyat sonrası yanağınıza dörder saat ara ile on beş dakika olacak şekilde soğuk pres uygulaması yaparak şişmesini önleyebilirsiniz. Bişektomi ameliyatı sonrası kişinin yüzünde herhangi bir ameliyat yarası kalmaz.

Hollywood Yanağı Estetiği Bişektomi Ameliyatıyla mı Yapılır?

Hollywood yanağı ile Bişektomi ameliyatının popularize edilmiş ismidir

Bişektomi Ameliyatı Sonrasında Oluşabilecek Risk Faktörleri

Bişektomi ameliyatından sonra oluşabilecek bazı riskler vardır. Bu risklerin bazıları önceden bilinen bazıları kontrol altına alınabilen ve doktor tavsiyesi ile hap ilaç kullanarak geçenlerdir. Bu risklersen bazıları şunlardır; kişide ameliyat sonrası kanama enfeksiyon ameliyatın yapılması için gereken kesi gerektiren yerin iyileşmesinin zorluğudur. Şişlik dil bölgesinde yaralanma sıvı birikimi yeniden cerrahi olasılığı da bu riskler arasındadır. Bu riskleri en aza indirmek için hastanın ilk önce tecrübeli ve deneyimli bir doktordan yardım alması gerekir. Daha sonra doktorun tüm tavsiye ve kurallarına uyarak sağlıklı bir iyileşme süreci geçirir.

Bişektominin Zararları Var Mıdır?

Bişektomin ameliyatının zararı olup olmaması tamamen kişinin doktor seçimine bağlıdır. Doktorunu tecrübeli ve deneyimli seçen kimseler bu ameliyatta herhangi bir olumsuzluk ile karşı karşıya gelmez. Doktorların kişinin yüzüne nasıl bir işlem uygulayacağı ve ne gibi bir şekil vereceği oldukça önemlidir.

Bişektomi fiyatları 2021

Fiyatlar kişilere uygulanacak tedaviler doğrultusunda farklılık göstermektedir. Kişiye yapılacak işlem ve uygulamalarda harcanan vakit ve kullanılan malzeme ve malzemelerinin kaliteliği fiyatları etkileyen unsurlardan biridir. Kişiler Bişektomin tedavisi yaptırmaya karar verdikten sonraki işlem olan araştırma faslına dikkat etmesi gerekir.

En kaliteli ve sağlıklı hizmeti alabilmelidir. Kişiler ameliyat öncesi doktor araştırmasına girerek en deneyimli ve tecrübeli doktorları bularak bunlara tedavi olmaya gayret etmelidir. Kişiler ucuz fiyat yapacağız derken tecrübesiz ve merdiven altı yerlere asla güvenmemelidirler.

Özellikle bu işlemin bir ameliyat olduğunu ve bu ameliyatın bir ‘plastik cerrahi uzmanı’ tarafından yapılması gerektiğini bilmelidir.   Bişektomi ameliyatı için kliniğimizi güvenle tercih edebilirsiniz.