Burun Dolgusu Nedir?

Estetik kapsamında en çok yaptırılan işlemlerden biri de burun dolgusu olarak bilinir. Uzun süreli etkisi sayesinde hasta memnuniyeti yüksek bir uygulamadır. Oldukça etkili bir şekilde burun deformelerini düzeltmeye yönelik uygulama yapıyoruz. Kullandığımız yöntem ve teknikler sayesinde burun bölgesi daha güzel ve daha kibar bir görünüm alıyor. Burun tam olarak yüzün ortasında yer alan bir organ olduğundan yüze bakıldığı an dikkat çeker.

Özellikle de burunda bir bozukluk ve çukur gibi alanlar mevcutsa durum daha da vahimleşir ve daha fazla göze çarpar. Bu durumda hem erkekler hem kadınlar hem küçük yaş grupları hem de erişkinler için estetik kaygılar ortaya çıkar. Yüz hatlarıyla uyumlu olmayan burunlarda burun dolgusu işlemimiz sayesinde kısa sürede mükemmel görünen burunlara sahip olabilirsiniz.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun kemerli ya da geniş, dar ve uzun gibi çeşitli tiplere sahip olabilir. Burun bölgesinde herhangi bir sorun meydana geldiği zaman burun dolgusu ile düzeltmek mümkündür. Ancak sorunun derinliği ve yüzeyselliğini en ince ayrıntısıyla araştırılmalıdır. Kullanılması gereken malzemelere ve uygulanması gereken tekniklere karar verdikten sonra işlem aşamasına geçebiliriz.

Burun bölgesinde meydana gelen deformeyi düzeltmek için yaptığımız dolgu işleminde buruna hyalüronik asit, vitamin ve antioksidan enjekte ediyoruz. Böylece burunda çukur ve çökme oluşan bölgelerin daha güzel görünmesine olanak sunuyoruz. İğne ya da kanül kullanarak boşlukları dolduruyoruz. Böylece hem simetrik hem de yüz hatlarıyla uygun bir burun ortaya çıkıyor.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Burun hem hassas hem de yüzde en önemli organlardan birisidir. Bu nedenle doğum esnasında genetik olarak oluşan ya da sonradan kaza ile oluşan hasarları onarmak için doğal yöntemler yetersizdir. Mutlaka profesyonel dokunuşlar yapılması gerekir. Biz kliniğimizde burun dolgusu yaparak sizleri tüm burun sorunlarınızdan kurtarmayı hedefliyoruz.

En büyük avantajlarından biri ameliyat olmaya gerek kalmadan burunda düzelme yaptırabilmektir. Burun darbe aldığında ya da doğuştan çöküntülü ve asimetrik bir şekle sahip olabilir. Burunda meydana gelen şekil bozukluklarına dair ameliyat olmaktan korkanlar ve sürekli eteleme yapanlar için bu işlemimiz oldukça ideal ve alternatif bir işlemdir.

Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Burun bölgesinin mimiksiz olması nedeniyle burun dolgusu etkisi bir- iki yıl sürebilir. Tamamen doğal bir görünüm elde etmek ve tamamen bozukluğa yönelik uyguladığımız bu işlemin ömür boyu kalıcı olması ve burnun eski haline dönmemesi için altı ayda bir kontrol yaptırmak oldukça önem arz ediyor. Minimum altı ay aralıklarla dolgunun eriyip erimediğini kontrol ettirmeli ve eksik kısımlara küçük dokunuşlar yapılmalıdır.

Burun Dolgusunu Kimler Yapmalı?

Burun bölgesi damar ağından zengin ve hassas bir bölge olduğundan, kıkırdak yapısı çok olduğundan ve göz altları ile göz çevresi ile bağlantılı olduğundan buraya yapılacak her türlü işlem uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Bu konuda uzman olan  deneyimli uzman hekimlere yaptırılmalıdır.

 

 

Burun Dolgusunun Dezavantajları Nelerdir?

Travmatik Burun eğriliklerini düzeltmek için ve çok büyük kemerli burunlarda estetik burun operasyonu önerilir. Burnu kısaltmaz.  Burun bölgesine ihtiyaca ve isteğe yönelik olarak yaptığımız dolgu işleminin herhangi bir dezavantajı, zararı ya da yan etkisi bulunmaz. Tamamen konforlu bir şekilde yapıyoruz. Hastalarımızın acı ve ağrı hissetmemesi adına lokal anestezik kremler kullanıyoruz.

Burun Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Minimum 6 aylık maksimum 2 yıllık kadar bir kalıcı süreye sahiptir. Ancak kullandığımız kaliteli malzemeler sayesinde ve hastalarımızın ihtiyacına yönelik olarak kalıcılık süresinde daha da uzun sürelerle karşılaşmak mümkündür. Burun bölgesinde yapılan işlemin altı ayda bir kontrol edilmesi uzun ömürlü bir kalıcılık sağlar.

Burun Dolgusunda İyileşme Süreci Nasıldır?

İşlem sonrası burun bölgesine  6 saat süreyle kozmetik bir uygulama yapılmamalı 1 hafta süreyle sauna buhar banyosu gibi aşırı sıcak  ortamlardan uzak durulmalı. 2 hafta süreyle üzerine yatılmamalıdır. İyileşme süresinde dikkat edilmesi gereken tüm hususlara dikkat edilmelidir. Böylece iyileşme süreci çok daha acısız ve ağrısız geçer. Bu süreçte göz altlarında yoğun morluklar ve şişmeler meydana gelebilir. Ancak bu durumdan korkmamanız gerekir. Oldukça olağandır ve geçicidir.

Burun Dolgusunun Yan Etkisi Var Mıdır?

Genel analizlere ve incelemelere bakıldığında da bu işlemin bir zararı ya da yan etkisi nadiren görülür. Romatizmal rahatsızlıkları olan kişilerde duyarlılık görülebilir. Duyarlı kişilerde alerjik reaksiyon gelişebilir.

Burun Dolgusunun Ortalama Kalıcılığı Ne Kadar?

Ortalama olarak 1-2 yıl kalıcılığı olan bir işlemdir. Altı ayda bir kontrolünü sağladığınız zaman ise düzenli olarak kalıcılığından faydalanabilirsiniz. Dolgu tamamen erime göstermeden yenilenebilir ve böylece bozulmaya yol açmadan kullanmaya devam edebilirsiniz.

Burun Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

18 yaşını doldurmamış olan bireylere dolgu yapılmaz.  Burun cildinde açık yara ve enfeksiyon bulgusu, uçuk, kızarıklık, şişlik olan hastalarda burun dolgusu bu bulgular geriledikten sonra yapılmalıdır.

Burun Dolgusu İçin Bilinmesi Gereken Temel Prensipler Nelerdir?

Tüm estetik işlemlerde olduğu gibi buruna yapılacak olan herhangi bir işlem için de temel prensipler mevcuttur. Burun cildinde açık yara ve enfeksiyon bulgusu olmamalıdır. Burunda kırık, çatlak ve çıkık gibi sorunların olmaması gerekiyor. Ancak burunda çöküntü ve çukur gibi dolgu ile düzeltilebilecek kısımların olması gerekir.  Aksi takdirde, daha ciddi boyutlu sorunlarda ameliyat gereklidir.

Burun Dolgusu İle Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün Mü?

Ameliyat olmadan dolgu yaptırmak mümkündür. Burun estetiğinin yerini hiçbir zaman alamayacağı gibi  alternatiflerinden birisidir. Ameliyat olmaktan korkanlar için ideal bir kullanımdır. Bu nedenle ameliyatsız bir şekilde burun estetiği olmak mümkündür. İsteyen herkes ve ameliyattan korkan herkes yaptırabilir. Sadece kalıcılığı aynı seviyede değildir.

Burun Ucu Dolgusu Sonrası Kaşınırsa Ne Olur?

En sık karşılaşılan sorunlardan biri de burun dolgusu sonrasında burun ucunda meydana gelen kaşıntılardır. Herhangi bir kozmetik ürünü kullanmadan hafif dokunuşlarla ya da fırçalarla kaşıma eylemi gerçekleştirilebilir. Önemli olan burun yapısına zarar vermemek ve tahriş etmemektir.

Burun Ucu Dolgusu Sonrası Ne Zaman Duş Alınır?

Burun dolgusu  işlemi yapıldıktan 1 günsonra  duş almak isteyen hastalarımız rahatlıkla duşlarını alabilirler. Çok sıcak ve çok soğuk ortamlara girmekten kaçınılmalıdır.

Burun Ucu Dolgusu Sonrası Spor Yapabilir Miyim?

Burun dolgusu işleminden sonra hafif egzersizler yapılabilir. Ancak ağır egzersizlerden ve spor hareketlerinden uzak durulmalıdır.

Burun Ucu Dolgusu Sonrası Kullanmamam Gereken İlaçlar Nelerdir?

Doktorumuz burun dolgusu sonrasında kullanılması gereken ilaçları reçeteler. Bunun dışında hiçbir ilaç kullanımına yer verilmemelidir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Avantajları ve kalitesi kadar burun dolgusu fiyatları da idealliğiyle ve ödeme şekilleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor.