Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altlarında meydana gelen morluk ve şişliklerden kurtulma amacıyla yaptığımız göz altı ışık dolgusu son derece etkili bir işlemdir. Klinik olarak göz altlarına hiçbir şekilde zarar vermeyen ve tamamen profesyonel şekilde çalışmaya özen gösteriyoruz. Yaşa bağlı değişimlerin yanı sıra göz altları çok hassas ve kılcal damar ağından zengin bir bölgedir. Bu nedenle yetersiz beslenme ve su tüketimi sonucunda, sigara ve alkol, kafein içerikli türevlerin fazla tüketimi sonucunda, özellikle de yeterli uyku uyunmadığında göz altlarında hoş olmayan görüntüler ortaya çıkmaya başlar.

Yaş ilerledikçe bu sorunlar daha da belirgin olmaya başlar. Ancak yaş faktörü dışında erken yaş gruplarında da ekrana çok fazla bakma ve gözlük kullanımı gibi durumlar da göz altlarını etkilemeye başlıyor. Olumsuz etkilenen göz altlarındaki damarlarda koyuluk oluşuyor ve sonrasında ise göz altları torbalanmaya başlıyor. Bu tür olumsuz görüntülerden kurtulmanın en etkili yollarından biri de göz altı ışık dolgusu yaptırmaktır. Göz altların uyguladığımız bu işlem sayesinde parlayan, somut, morluklardan ve şişliklerden kurtulmuş bir göz altına sahip olabilirsiniz.

Erkekler için de kadınlar için de uygun bir işlemdir ve kesinlikle göz yapısına ya da damar yapısına zarar verilmez. Kullandığımız materyaller ve malzemeler bu bölge için özel olarak seçtiğimiz malzemelerdir. Bu sayede hiçbir sorun yaşamadan ve herhangi bir komplikasyon gelişmeden rahatlıkla süreci geçiririz. Hastalarımızın istek ve ihtiyaçlarına yönelik göz altlarındaki koyu morluk ve halkaları giderme işlemi olarak açıklayabiliriz.

Göz altlarında bazı hastalıklara dayalı olarak kalıcı morluklar ve halkalar da oluşabilir. Bunun önüne geçmek için doğal yöntemler denenebilir. Ancak zaman içerisinde doğal yöntemler işe yaramaz hale gelir ve mutlaka profesyonel destek almak gerekir. Sizler de tereddüt etmeden hizmet alabilir ve göz altı sorunlarına kısa sürede veda edebilirsiniz.

Göz altında bulunan cilt bölümü en ince ve en hassas dokulardan birine sahiptir. Bu dokuda meydana gelen bir deformasyon deneyimli ve profesyonel bir doktor dokunuşu olmadan düzelmeyebilir. Klinik olarak estetik alanında her zaman kalitemizden ödün vermeden hizmet sunmaya özen gösteriyoruz. Bu  uygulama sayesinde genç, dinamik, taze ve pürüzsüz göz altlarına sahip olabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yalnızca göz altı bölgesine uyguladığımız göz altı ışık dolgusu işlemine başlamadan önce bölgeye lokal anestezi uyguluyor ve hastalarımızın acı ya da ağrı hissetmemesini sağlıyoruz. Tüm işlemden önce hazırlık aşamasını en detaylı şekilde planlıyor ve çizimlerimizi, sorunlara göre yaptıktan sonra işlem aşamasına geçiyoruz. Kullandığımız malzemeler tamamen özel içeriklere sahiptir.

Göz altını besleyen ve göz altının pürüzsüz, parlak ve neme doygun görünmesini sağlayan teknikler kullanıyoruz. Göz altında var olan sorunu net bir şekilde tespit ettikten sonra işlem aşamasına geçiyoruz. Bu aşamada ise göz altlarını güzelleştirmeye yönelik enjeksiyon işlemi yapıyoruz. Uygulamamız gereken tekniğin tam olarak ne olacağını bize hastamızın göz altı ihtiyacı söylüyor.

Göz altı ışık dolgusu Antioksidan içerikli, hyalüronik asit içerikli, vitamin içerikli malzemeler kullanarak göz altlarının olduğundan çok daha genç görünmesini sağlıyoruz. Cilt altında bulunan dokulara enjeksiyon yaparak mor halkaların ve şişliklerin giderilmesini sağlıyoruz.

Göz Altı Işık Dolgusu Öncesi

Göz altı son derece ince ve hassas bir bölge olduğundan kesinlikle uzman doktorlar tarafından buraya bir işlem yapılmalıdır. En doğru şekilde uyguladığımız işlemlerden biri olan göz altı ışık dolgusu sayesinde gözlerdeki parlaklık ve güzellik daha fazla ön plana çıkıyor. Tüm estetik işlemlerin öncesinde olduğu gibi göz altı dolgusundan önce de dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Göz altında bulunan kılcal damarlar çok ince olduğundan ve kesinlikle işlem esnasında kanama meydana gelmemesi gerektiğinde kan sulandırıcı ilaçlardan, aspirin ve türevlerinden operasyon öncesinde uzak durulmalıdır. Bol bol meyve ve sebze tüketilmeli ve kesinlikle bol miktarda su vücuda alınmalıdır. Operasyon öncesinde herhangi bir göz altı kozmetik ürünü kullanılmamalı ve cilt derinlemesine temizlenmelidir. Göz altlarına herhangi bir müdahalede bulunulmamalıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu Yaptıranlar

Kliğimizde göz altı ışık dolgusu yaptıranlar bir hayli memnun kalmaktadır. Tamamen profesyonel bir şekilde yaptığımız bu dolgu işlemi sayesinde kısa sürede göz altı morluklarından, halkalarından ve torbalarından kurtulmaya hazır olabilirsiniz. Güne çok daha dinç ve genç bir görünümle başlayabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası

Hassas bir işlem olan göz altı ışık dolgusu sonrasında da iyileşme süreci boyunca uyku durumuna, beslenme durumuna ve su tüketim durumuna dikkat edilmelidir. Bu bölgeye gelecek tüm darbelerden kaçınılmalıdır. Göz altlarına herhangi bir işlem yapılmamalı ve su ile temasından bir süre kaçınılmalıdır. Tavsiyelerimizin dışına çıkılmamalı ve oldukça hassas davranılmalıdır.

İşlem sonrasında kalıcılığı arttırmak ve uzun süreli olarak kullanmak için mutlaka her konuda dikkatli olunmalıdır. İşlem öncesinde olduğu gibi sonrasında da bir süre boyunca kan sulandırıcı ilaç ve yiyeceklerden uzak durulması gerekiyor. Böylece işlem yerine tam oturacak ve uzun süreli kalıcı olmaya devam edecektir.

Göz Altı Işık Dolgusu Zararları

Göz altlarında oluşan mor halkalar ve torbalar ne yazık ki estetik açıdan ve sağlık açısından kötü görüntülere yol açıyor. Bu görüntülerden kurtulmak için hastalarımıza özel göz altı ışık dolgusu uygulaması yapıyoruz. Bu dolgu sayesinde hastalarımızın göz altı problemlerinden kurtulmasını da gururla izliyoruz. Göz altının anatomisine hakim olmayan kişilerce yapıldığında kalıcı morluklar,doğru plana yapılmadığında sosis şeklinde cilt altında dolgunun görülmesi gibi birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle muhakkak uzman hekimlerce yapılması gerekmektedir.

Işık Dolgusu Nasıl Etki Eder?

Göz altı için özel olarak geliştirdiğimiz göz altı ışık dolgusu bu bölgenin güzel görünmesine etki eder. Mor halkalardan, renk eşitsizliğinden ve özellikle de torbalardan, kızarıklıklardan ve kuruluktan kurtulmanıza da olanak sağlar. Hem kısa sürede yaptığımız hem de kısa sürede iyileşme gösteren bu işlem için vakit kaybetmemelisiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları

En çok merak edilen konulardan biri de fiyatlardır. Herkesin bütçesine uygun ödeme seçeneklerimizle klinik olarak göz altı ışık dolgusu fiyatlarımızı her zaman makul tutmaya özen gösteriyoruz.