Boyun bölgesinde meydana gelen yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak amacıyla yapılan işlemimizin adı boyun germe operasyonudur. Hem erkeklerde hem de kadınlarda uygulanabilen bu işlemde amaç yaşlanmaya başlayan boyun ve gıdı bölgesini yeniden gençleştirmektir. Boyun bölgesi hassas ve diğer bölgelere oranla daha fazla deriye sahip olan bir bölümdür.

Bu bölge, yetersiz beslenme, yeterli miktarda su tüketmeme ve egzersiz yapmama gibi sorunlardan ötürü erken yaşlarda dahi kırışmaya ve sarkmaya başlayabilir. Bu tür durumların önüne geçmek bazen doğal yöntemlerle mümkün değildir. Daha kalıcı ve çok daha profesyonel bir şekilde kurtulmak için boyun germe operasyonu geçirebilirsiniz. Boyun kısmının en altından başlayarak kulak memesine kadar uzanan bölgede çalıştığımız bir operasyondur.

Boyun bölgesi son derece hassas bir deriye sahiptir. Bu nedenle yapılan işlemin alanında uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır. Boyun kısmında gerekli olan tüm testleri ve tetkikleri yaptıktan sonra artık çizme, fotoğraflama Ardından artık gerekli olan yöntemin kullanımına geçiş yapıyoruz.

Boyun Germe Nasıl Yapılır?

Boyun germe operasyonu boyun bölgesi hassas ve derisi kalın olan bir bölge olduğu için çok daha hızlı bir şekilde yaşlanmaya başlar. Özellikle de yaşlanmaya bağlı olarak bölgede çok daha fazla kırışıklık ve sarkma meydana gelir. Bunu önlemek için hem erkekler hem de kadınlar boyun germe operasyonu olabilirler.

Boynun en alt kısmından başlayarak kulak memesi bölgesine kadar uzanan bölge üzerine çalışıyoruz. Öncelikle alınması gereken yağ miktarını belirliyoruz. Daha sonra germe işlemi yapılınca nasıl bir sonuç elde edileceğine dair ölçme yapıyoruz. Ardından çene altına ve gıdı bölgesine uzanan yerler de dahil olmak üzere tüm bölgede işleme geçiş yapıyoruz. Genel anestezi kullanarak yaptığımız işlemde hastalarımız hiçbir şekilde ağrı ve acı hissetmiyorlar.

Sonuçları ise oldukça başarılı ve doğal bir şekilde görünüyor. Kesikler açtıktan sonra fazlalık yağları alıyor, gerdirme işlemini yapıyor ve ardından dikiş kısmına geçiyoruz. Dikişlerin iz bırakmamasına ve görünmeyen bölgede olmasına da özen gösteriyoruz. Bu operasyonumuz sayesinde altın oranı yakalamak da oldukça kolaydır. Hassas bir bölge olduğundan ve çok titiz ve dikkatli davranılması gerektiğinden işlem yaklaşık olarak 4-5  saat sürebilmektedir.

Boyun Germe Kimler İçin Uygundur?

Erkekler ve kadınlar olarak her iki cinsiyet için de boyun germe operasyonu uygundur. Ancak hastanın mutlaka 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. 18 yaşını dolduran ve boyun bölgesinde derin kırışıklıklar ve sarkmalar oluşan bireyler germe işlemi için başvuruda bulunabilirler. Boyun bölgesinde genel olarak 15 yaştan itibaren sarkmalar ve kırışmalar oluşmaya başlar.

Ancak daha genç yaş gruplarında da yetersiz beslenme ve yetersiz su tüketimi, egzersiz ve yoga yapmama, alkol ve fazla kafein tüketimi ya da yanlış kozmetik ürünü kullanımları gibi faktörlerden ötürü de kırışma ve sarkmalar meydana gelebilir. Bu tür durumlarda hiç tereddüt etmeden ve endişeye kapılmadan germe işlemi yaptırabilir ve son derece genç görünen bir boyun, gıdı ve çene bölgesine sahip olabilirsiniz. Hastalarımızın her zaman memnun bir şekilde ayrılması için çabalıyoruz.

Boyun Germe Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Boyun germe ameliyatı öncesinde bir süre boyunca kan sulandırıcı tüm ilaçlardan ve yiyecek, içeceklerden uzak durulmalıdır. Operasyon öncesinde aspirin alınmamalı ve sigara kullanımına da son verilmelidir. Operasyon sonrasında herhangi bir kuaför işlemi yaptırmak doğru olmadığı için operasyondan önce gerekli tüm kişisel bakımlar yaptırılmalıdır.

Kimyasal içerikli boyalar ve benzer kozmetik ürünler kullanılmamalıdır. Operasyon sonrasında izleri tamamen gizli tutmak ve pansuman kısmını da örtmek için saçların kesilmesi çok tavsiye edilmez. Operasyon öncesinde alkol ve kafein içerikli içeceklerden de en az 3 hafta öncesinden uzak durulmaya başlanmalıdır.

Boyun Germe Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Oldukça dikkatli bir şekilde yapmakta olduğumuz boyun germe ameliyatı sonrasında kulak arkasından sıvı alınması gerekebilir. Kulak arkasında biriken ödemin alanında uzman doktor tarafından alınması gerekir. Aynı zamanda işlemde konulan drenin de bir gün sonra çıkarılması gerekir. Bu işlemin yapılabilmesi için mutlaka doktorumuzla iletişim halinde olmalı ve aksatma ya da erteleme yapmadan pansumana gitmelisiniz.

Aynı zamanda operasyon sonrasında dikişlere çok dikkat edilmeli ve kesinlikle bir darbe almaktan uzak durulmalıdır. Kimyasal maddelerden uzak durulmalı ve kafein tüketilmemelidir. Kan sulandırıcı haplardan ve yiyeceklerden bir süre daha uzak durulmalıdır. Makyaj ve bakım gibi eylemler yaparken kesinlikle çok dikkatli davranılmalıdır.

Boyun Germe Riskleri Nelerdir?

Oldukça hassas bir işlem olan boyun germe işleminde elbette bazı riskler mevcuttur. Ancak kliniğimizde tüm komplikasyonlar en aza indirilerek işleme geçiş yapılır. Tüm riskler hastalarımıza en ince ayrıntısıyla iletilir. Çok seyrek olmakla birlikte operasyon sonrasında bölgede hafif kanamalar meydana gelebilir.

Dikkat edilmediği takdirde bölgede enfeksiyon ve iltihap durumu meydana gelebilir. Yanlış atılan dikişler sonucunda bölgede görünen, gizlenemeyen ve özellikle de kötü görünen izler oluşabilir. Operasyon öncesi dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat edilmediği takdirde, alkol ve sigara gibi tüketim ürünleri tüketildiği takdirde başarılı sonuçlar elde edilmeyebilir. Yanlış bir hamle sonucunda sinir hasarları oluşabilir ve bu hasalar motor ve duyu sinirlerini de derinden etkileyebilir.

Bölgede yukarı çekme ve gerdirme işlemi yapıldığı için çok nadiren saçlarda dökülme meydana gelebilir. Aynı zamanda uzun süreli etki olarak da kilo kayıpları, gerginlik ve yaşlanma gibi faktörler de meydana gelebilir. Ancak hastanın dikkatli olması, güneşe maruz kalmaması, beslenmesine dikkat etmesi ve iyileşme sürecinde uyulması gereken kurallara uyması durumunda tüm risklerin ihtimali oldukça düşüktür.

Boyun Germe Teknikleri Nelerdir?

Ameliyatlı ya da ameliyatsız şekilde altın oranı yakaladığımız boyun germe teknikleri doktordan doktora değişiklik gösterebilir. Ancak en standart teknik olarak boyundaki fazla yağların alınması ve derinin gerdirilmesi tekniği kullanılır. Böylece hastalarımızda hiçbir acı ve komplikasyon oluşmadan en başarılı sonuçlar elde edilir.

Boyun Germe Fiyatları

1Erkeklerde de kadınlarda da uygulanması oldukça doğal olan işlemde kullanılan tekniğe ve doktora göre, istenilen işleme göre fiyat farklılıkları ortaya çıkabilir. Genel olarak bakıldığında ise boyun germe fiyatları oldukça ideal fiyatlardır ve herkes yaptırabilir.