Popo Estetiğinin Görselliğe Katkısı

Popo estetiği kişilerin daha yuvarlak hatlara, daha dolgun ve vücut yapısına uygun bir popoya sahip olmak isteği ile başlamış ve giderek popüler bir estetik halini almıştır. En dikkat çeken yer olan kalçalardan kişi memnun değil ve giydiğini yakıştırmıyor, sosyal hayatını etkiliyor ise bunların bir çözümü olan popo estetiği cerrahi bir işlem olarak kişiye estetik görüntü katmaktadır. Peki popo estetiği tedavisi nasıl yapılır diyorsanız kısa bir şekilde açıklayalım.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo estetiğinde de  diğer tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi doktor muayenesi ile hangi alanlara hangi cihazlar kullanılarak hangi müdahaleler yapılması gerektiğine birlikte karar verilmelidir. Popo şekillendirme de liposuction ile bel ve poponun şekillendirilmesi ve hacim eksiği olan alanlara kişinin kendi vücudundan alınan yağların enjekte edilmesi ilk tercihtir. Kişide yeterli miktarda yağ yoksa liposuction ile şekillendirdikten sonra popo protezleri tercih edilebilir.

Popo Estetiği Kimlere Yapılır?

Popo estetiği tedavisi kişilerin popo şekil ve büyüklüklerinden memnun olmamasından ortaya çıkmıştır. Popo estetiği ameliyatı yaptırmak isteyenlerin çoğu kalçasından memnun olmayan kişilerdir. İnce zayıf bireylerin olmayan kalçaları yüzünden giydiklerinin yakışmaması onları popo estetiği olmaya itmektedir. Güzel ve estetik açıdan kişiler bu ameliyatı kendilerine gerek görmektedirler.

Bazı kişiler ise ciddi kilo alıp verme sonrasında kalçalarında yaşadıkları sarkma ve düzleşme sonucu bu estetiğe ihtiyaç duymaktadırlar. Bu durum kişiye estetik bir görüntü sunmayıp poposunun daha güzel bir şekle sokma isteği uyandırır. Bazı kişilerde ise genetik olan problemlerden biri dolgun olmayan zayıf kalçalardır. Bu kalçayı daha dolgun ve güzel bir görünüme sokmak isteyen kişilerde bu tedaviye gerek duyarlar.

Popo Estetiği Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Popo estetiği, popo şekillendirme, büyütme  ve popo kaldırmadan oluşmaktadır. Herhangi birine ihtiyaç duyan hastalara popo estetiği için farklı yöntemler kullanılmaktadır.

  • Liposuction il beli incelterek popo kıvrımını ön plana çıkarıp sonrasında popoya daha yuvarlak bir görünüm kazandırmak için yapılan yağ enjeksiyonlarının sıklıkla tercih edilmesinde sebep kişinin yağ dokusunu kullanarak yapılan estetiğin doğal olmasıdır. Yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirmede genel anestezi kullanarak kişinin ameliyat sonrası altı hafta korse takması gerekir
  • Silikon popo protez ameliyatında ise kişinin her iki yandaki poposu kesilerek cepler oluşturulur. Bu her iki cebede meme silikonundan daha sert bir silikon protez yerleştirilir. Bu yöntemden sonra kişi oturup kalkma konusunda hassasiyet meydana gelebilir. Bu popo estetiği ameliyatı yönteminden olan silikon popo genel anestezi altında iki buçuk üç saat sürebilir.
  • Diğer bir yöntem özellikle kilo alıp vermeye bağlı popo bölgesinde sarkma oluşan hastalarda uyguladığımız popo kaldırma operasyonudur.

Popo Estetiği Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Poposundan memnun olmayan bireylerin olmaya karar verdiği popo estetiği ameliyatı öncesi kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım hususlar vardır. Her estetikte olduğu gibi popo estetiğinde de belirli bir zaman öncesinden sigara alkol kan sulandırıcı gibi hap ve sağlığa zararlı maddeler bırakılmalıdır. Kişi bunlarla beraber doktorun tavsiye ettiği ve yapması gerekli dediği şeyleri eksiksiz yaparak daha sağlıklı bir iyileşme süresi yaşanır.

Popo Estetiği İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Kişilerin olduğu popo Estetiği yöntemine göre değişiklik gösteren iyileşme süreci doktor tavsiyesi ile belirlenmektedir. Eğer kişide protez ya da yağ enjeksiyonu işlemi yapıldı ise kişinin belirli bir süre korse takması gerekmektedir. Bu korse banyo yapma dışında çıkarılmamalıdır.  Belli bir süre popo üzerine direk ağırlık verecek şekilde oturmaması gerekir.

Hastaların popo estetiği tedavisinden sonra yüz üstü yatmaya dikkat edip kalçada protez işlemi uygulandı ise kişinin poposuna hiçbir zaman enjeksiyon yaptırmaması gerekir. Ameliyat sonrası kişilerin hastanede bir gün kalması yeterlidir. Popo estetiğinden sonra kişiler hafif ağrı ve acı hissedebilir. Bunlar için doktorun önerdiği ilaçların kullanılması gerekir. Ameliyattan sonra kişiler üçüncü günden itibaren banyo yapabilirler.

Popo Estetiği Ameliyatı Sonrası

Popo estetiği ameliyatı öncesi dikkat edilmesi gereken hususlar olduğu gibi popo estetiği ameliyatı sonrasında da kişinin dikkat etmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır.

Eğer popo estetiği ameliyatı liposuction yöntemi ile yapıldıysa yapılan alandan sıvı gelmesi beklenilen bir durumdur. Doktorun önerdiği süre boyunca kişi popo üstüne oturmamaya özen gösterip buna uygun tasarlanan yastık yardımı ile poposu dışarıda kalacak şekilde oturmalıdır.

Popo Protezi

Küçük bir kesik açılan kuyruk sokumundan içeri girerek silikon popo protezlerinin popo kaslarına yerleştirilerek popoya kazandırılan dolgunluk poponun daha büyük ve dik olmasına neden olur. Konulan bu silikon protezler kişinin oturup kalkmasını bir süre zorlaştırır.

Popo Kaldırma

özellikle kilo alıp vermeye bağlı popo bölgesinde sarkma oluşan hastalarda   poponun üst kısmındaki fazla ve sarkık cilde germe yaparak uyguladığımız popo kaldırma operasyonudur.

Popo Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Birçok insanın sorunu olan popo sorunu kişilerde fiziksel bir sorun olarak karşılanıp bunla daha fazla yaşamamak için kişiler popo estetiği tedavisine yönelmektedir. Popo ameliyatı kişinin sorunlarına göre farklı çeşitlerde uygulanıp bu çeşitliliğe göre de iyileşme süresi değişir. Bu ameliyatı olacak kişilerin merak ettiği bir diğer kısım ameliyatın ne kadar sürdüğüdür. Popo estetik ameliyatları genelde üç dört saat arasında sürmektedir.

Popo Estetiği Ağrılı Bir Operasyon mudur?

Popo estetiği ameliyatları ağrılı bir ameliyat olmayıp ilk birkaç gün doğal olarak biraz ağrı yaşamanız mümkündür. Bu ağrıların giderilmesi için doktorunuzun önerdiği ilaçlar kullanarak rahatlayabilirsiniz.

Popo Ameliyatına Bağlı Riskler Nelerdir?

Popo estetiği ameliyatına bağlı olarak gelişen birtakım riskler vardır. Bu riskler yağ alımı konusunda başlamaktadır. Kişilerden alınacak yağ miktarına dikkat edilerek kişilere zarar verecek miktarda yağ almak büyük risk taşır. Bununla beraber alınan yağların dağıtımına da oldukça dikkat edilip risk taşımayacak şekilde uyarlanması gerekir.

Popo Estetiği Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Kişilerin yapmakta olduğu ve yapmayı düşündüğü popo estetiği ameliyatının en korkulan yanı bir iz kalıp kalmayacağıdır. Bu  operasyon tipine göre değişmekle birlikte zamanla kendini kaybeden bu izler kişiye büyük bir rahatlama sağlar.

Popo Estetiği Fiyatları

Uygun fiyatta kaliteli hizmet almak isteyen kişiler önceden detaylı bir araştırma yaparak bu araştırma sonucu tedavi hizmeti alabilirler. Popo estetiği ameliyat fiyatları kişinin yapacağı tedavi ve bu tedavinin zorluğuna göre değişmektedir.