Profesyonel bir şekilde sunmakta olduğumuz saç ekim işlerinden biri olan safir saç ekimi en çok tercih edilen işlemlerimiz arasında yer alıyor. Kullanımı ve uygulaması hem kolay hem de denetimli bir şekilde yapılmakta olan bu işlemin en büyük farkı ve ayrımı içerisinde safirden elde edilen kristaller kullanıyor olmamızdır. Tamamen doğal şekilde elde ettiğimiz safir kristalleri kullanarak saç köklerine ekim işlemini gerçekleştiriyor ve böylece en doğal şekilde saçlarda büyümeye gidiyoruz. Safir saç ekimi işleminde alanında uzman doktorlarımızla çalışıyor ve kliniğimizde her zaman hijyen ve diğer kurallara önem veriyoruz.

Günümüzde saç kaybı, saç dökülmeleri ve diğer pek çok sorun kişiden kişiye artış gösterebiliyor. Yetersiz ve dengesiz beslenmeden birçok faktöre varana kadar saç kayıplarını etkileyen sorunlar mevcuttur. Bu sorunlar da bazen genetik bazen çevresel olabiliyor. Her türlü faktörü ardınızda bırakarak saç sahibi olmak istemez misiniz? O halde sizler de vakit kaybetmeden estetik merkezimizden hizmet alabilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca ulaşılabilir olmanın verdiği rahatlık ve kaliteyle sizler için en iyisini sunmaya devam ediyoruz. Saç kayıplarından bir an önce kurtulmak ve kelliğe son vermek isteyenler için bu yöntemimiz gayet ideal bir yöntemdir.

Safir Saç Ekimi Nedir?

Safir kristaller kullanarak uygulamaya döktüğümüz saç ekim işlemlerinden biri olan safir saç ekimi modern çizgide en çok tercih edilen işlemlerden birisidir. Hem uygulaması kolay olan hem de kalıcı bir şekilde uzun ömürlü olarak kullanılan bu işlem alanında uzman cerrahlarımız tarafından yapılır. Seyrek saç görünümüne sahip olan kişilerde de kellik sorunu yaşayan kişilerde de seçilebilen alternatif bir yöntemdir. FUE tekniği içerisinde yer alır ve doğrudan ekim işlemi olarak da bilinir.

Zaman zaman dökülen ve giderek açılan saç bölgelerini doğal bir şekilde doldurmaya yarıyor. En önemli kısımlar olan ön kısımlar ve tepe kısımlarda da kullanılabilen bir yöntemdir. Doğal bir element olan safirin kullanımıyla ekim işlemi de tamamen doğal olarak gerçekleşir. Birden fazla saç ekim yöntemi bulunmasına rağmen her zaman en çok tercih edilenlerden birisidir. Kanalları açtıktan sonra safirden elde edilen cihazlarımızı ve kristalleri kullanarak konforlu bir ekim süreci işliyoruz. Böylece hem hastalarımız rahat ediyor hem de başarılı sonuçlar elde ediyoruz.

Safir Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Birçok saç ekim yöntemi ve her birinin avantajı mevcuttur. Ancak safir saç ekimi en fazla avantajı olan işlemlerimizden birisidir. Sık sık tercih edilir ve hem erkekler hem de kadınlar için uygun bir yöntemdir. Hiçbir şekilde ağrı ve acı durumu oluşmaz. Hastalarımız tamamen konforlu bir şekilde ve pozisyonda avantajından faydalanabilirler. Lokal anestezi sayesinde hastalarımızı kök alımında da kök ekiminde de acı duymazlar.

Bu teknik uzman doktorlarımız tarafından yapıldığı için güvenle saç köklerinizi emanet edebilirsiniz. Hem uzun ömürlü hem de sağlıklı bir şekilde hayata geçirmekte olduğumuz bu saç ekim yönteminin ilerleyen zamanlar saç dökülmeleri kesildiği zaman daha çok seviyor olacaksınız. FUE teknikleri hakkında bilgi almak istediğinizde ve en çok seçilenlerden birini seçmek istediğinizde doktorlarımız sizlere en detaylı bilgileri iletiyor. Üstelik en büyük avantajlarından biri de tek seferde işlemin gerçekleştirilmesidir.

Safir Saç Ekimi Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

En bilinen safir saç ekimi yöntemi özelliklerinden biri aynı gün içerisinde tek seansta işlemi uygulamamızdır. Ağrısız, acısız ve oldukça doğal bir yöntem olmasından ve safir elementi kullanılmasından ötürü en sevilen ve en güvenilen yöntemlerden biri olmaya da devam ediyor. Kullandığımız cihazlar ve kalem safirler kişiye özeldir ve hastalarımız için de doktorlarımız için de hijyen her zaman en ön planda yer alır.

Şikayet duyduğunuz saç sorunlarınızı doktorlarımıza bildirdiğiniz takdirde hangi yöntemin sizler için uygun olduğunu belirler ve işleme geçiş yaparlar. Safir olarak uyguladığımız saç ekim yönteminde saç derisi hiçbir şekilde zarar görmez. Hem greft alımlarında hem de greft ekimlerine safir etken maddeler kullandığımız için hastanın kafa derisi tahrişine de yol açmayız.

Safir Saç Ekimi Neden Önemlidir?

Saç ekimi her zaman oldukça önemli bir işlemdir. Özellikle de safir saç ekimi en önemli olanlardan birisidir. Saç derisine zarar verilmeyen, işlem öncesinde de işlem sonrasında da hiçbir şekilde tahriş oluşmayan bir yöntemdir. Özel olarak safir uçlu çelikler ve kalemler kullanıyor ve böylece saç köklerini alırken de ekerken de bir problem yaşamıyoruz.

Hem bölgesel dökülmeler için hem de köklü dökülmeler için uygun bir yöntemdir. Gerek kellikten şikayet edenler için gerekse bölgesel dökülmelerden yana şikayeti olanlar için tercih ettiğimiz bir yöntemdir. Tamamen doğal bir süreçtir. Özellikle de doğadan elde edilen safir kristalleri sayesinde artık saçlarınızın doğal bir şekilde büyüdüğüne şahit olabilirsiniz.

Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

En kolay şekilde ve en profesyonel şekilde uyguladığımız yöntemlerden biri safir saç ekimi yöntemidir. Alanında uzman hekimlerimiz tüm süreci yakından takip eder. Şikayetinize yönelik olarak testleri ve tetkikleri yapıyor ve ardından en doğru girişime yöneliyoruz. Kullanacağımız cihazları, malzemeleri ve içerikleri her zaman en üst seviyede seçmeye ve detaylı bir şekilde kullanmaya özen gösteriyoruz.

Bölgeye lokal anestezi uyguladıktan sonra artık operasyon için hazır hale geliyoruz. Saçlardan greft kökleri alıyoruz. Ardından açılan kanallara greftleri ekmeye başlıyoruz. Tüm süreç boyunca safir elementler kullandığımız için saç derisinde kanama ya da tahribat oluşmaz. Tamamen sorunsuz bir süreç geçiririz. Aynı zamanda hastalarımızı başarılı bir şekilde saçlı görünüme kavuştururuz.

Safir Saç Ekimi Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Tüm saç ekim işlemlerinden önce olduğu gibi safir saç ekimi öncesinde de dikkat edilmesi gereken hususları doktorlarımız hastalarımıza iletiyor. Alkol ve sigara kullanımı en az 1 ay öncesinden bırakılmalıdır. İşlem esnasında bir sorun ve kanama meydana gelmemesi için kan sulandırıcılardan uzak durulması gerekiyor.

Aynı zamanda saç ekim öncesinde saç derisine herhangi bir kozmetik ürün kullanılmaması gerekiyor. Saç kesim ya da tıraş gibi işlemlere de doktor kontrolü olmadan yer verilmemesi gerekiyor. Kullanılan tüm ilaçlar ve kronik rahatsızlıklar hakkında doktorlarımızın da bilgilendirilmesi gerekiyor. Bunlara dikkat eden hastalarımızın başarılı sonuçlara oluşma ihtimali her zaman çok yüksektir.

Safir Saç Ekimi Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Safir saç ekimi sonrasında ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır. İyileşme sürecinde su ile temastan kaçınılmalıdır. Saç kökleri yabancı maddelerden uzak tutulmalıdır. En sık uyguladığımız bu yöntem sayesinde başarılı sonuçlar elde etmek ve başarılı bir iyileşme süreci geçirmek adına hem işlem öncesinde hem işlem sonrasında dikkat edilmesi gereken tüm hususlara dikkat edilmelidir.

Safir Saç Ekimi Fiyatları

Hayallerinizde yer alan saçlı görünüme kavuşmak hiç bu kadar kaliteli ve kolay olmamıştı. Uzman kadromuz ve çeşitli tekniklerimiz sayesinde sizler de kliniğimizden bilgi alabilir ve kısa sürede profesyonel tekniklerimizden faydalanabilirsiniz. Özellikle de son dönemlerde oldukça ideal olarak belirlenen safir saç ekimi fiyatları sayesinde bütçenizi aşmanıza gerek kalmadan saç ekimi yaptırabilirsiniz.