Modern dünyada hem sağlık açısından hem de estetik açısından en çok ihtiyaç duyulan alanlardan biri de saç ekimi alanıdır. Saç seyrekliği günümüzde en çok karşılaşılan problemlerden birisidir. Ailede yer alan kellik problemleri, kaza ve hastalık gibi durumlar sonucunda kaybedilen saç telleri ve özellikle de çevreden gelen faktörler ve yanlış ürün kullanımları sonucunda ne yazık ki yüzeysel ya da kökten saç kayıpları yaşanabiliyor. Bu kayıpları önlemek ve sağlıklı bir şekilde uzayan saçlara sahip olmak için, tez zamanda kellikten ve seyrek görünümden kurtulmak için saç ekimi tekniklerini kullanmak en mantıklı yöntemlerden birisidir.

Uzman kadromuzla çıktığımız bu yolda en kaliteli şekilde ekim yöntemlerini hayata geçirmeye devam ediyoruz. Hastalarımızı memnun etmek en temel amacımızdır. Merkezimizde tüm hijyen kurallarına ve tüm yöntem kurallarına uyum sağlayarak en kaliteli ve profesyonel şekilde hizmet sunmaya özen gösteriyoruz. Tüketimin oldukça yaygın olduğu dünyada, teknolojinin de gelişmesiyle birlikte tüm yöntemlerimizde gelişmişlik ve uzmanlık üst safhadadır. Alacağınız hizmetten son derece memnun kalacağınızı bildirmek isteriz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Üç temel aşamadan oluşan saç ekimi, tüm aşamalarına dikkat ettiğimiz bir hizmettir. Bu aşamalardan birincisi kıl köklerinin temin edilmesidir. Kıl kökü alınacak olan bölgeleri belirledikten sonra greftleri alıyoruz. Daha sonra nakil yapacağımız bölgeyi temizliyor ve nakil işlemine hazır hale getiriyoruz. Ardından aldığımız kıl köklerini nakil bölgesine naklediyoruz.

Farklı yöntemleri bulunan ekim işlemlerimizden hastalarımız için en uygun olanı tercih ediyoruz. FUE yöntemi foliküler ünite ekstraksiyonu olarak geçer. Diğer yöntemimiz ise Doğrudan kök ekimi yaptığımız yöntemdir. Hangi yöntemin hastalarımız için uygun olduğuna karar verdikten sonra işlem aşamasına geçeriz. Daha sonra iyileşme sürecini başlatırız. Başarılı sonuçlar elde edebilmek için tüm kurallara hastalarımızın uyması gerekir.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

18 yaşını doldurduktan sonra saç bölgesinde kayıp yaşayan herkes için saç ekimi uygulanması doğrudur. Saç köklerinde 18 yaşına kadar gelişme tamamlanır. Bu sayede yaşını dolduran ve ihtiyaç duyan herkes ekim yaptırabilir. Yaş kriteri dışında ise herkes ekim işleminden faydalanabilir.

Saçlarında saç kıran hastalığı olanlar, yaşa bağlı olarak saçlarda dökülme meydana gelenler, herhangi bir rahatsızlıktan dolayı saç kaybı yaşayanlar, saç kökleri zayıf olanlar ve peruk kullanmak istemeyenlere de uygulanır. Kısa sürede oldukça başarılı sonuçların elde edildiği ekim işlemimiz sayesinde kellik sorunlarına veda etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Tamamen güvenilir bir şekilde ekim işlemini yaptırabilirsiniz.

Saç Ekimi Operasyonuna Hazırlık

Saç ekimi işlemine başlamadan önce hastalarımızı fiziksel ve psikolojik olarak hazır hale getiriyoruz. Hastalarımızda herhangi bir ciddi hastalı olup olmadığına dair analiz yapıyor ve kesin incelemeler sonucunda kararımızı veriyoruz. Köklerde bir sorun olup olmadığına dair incelemelerimizi de yaptıktan sonra artık hız kesmeden ekim aşamasına geçebiliyoruz.

Hazırlık aşamasında hastalarımıza tüm komplikasyonlar ve saç kökleri hakkında bilgilendirmeleri yapıyoruz. İşlem boyunca ve işlem sonrasında herhangi bir acı hissetmeyeceklerine dair bilgilendirmeyi de yaptıktan sonra gönül rahatlığıyla işleme geçişi planlıyoruz. Hazırlık aşamasında saç köklerinin toplanacağı ve ekileceği alanları da çizimle belirliyoruz.

Saç Ekimi Temel Aşamaları

Toplam olarak bakıldığında 6 temel aşamadan oluşan bir ekim işlemimiz mevcuttur. Her aşamada gerekli tedbirleri alıyor, kurallara uyum sağlıyor ve hijyeni asla aramızdan uzaklaştırmıyoruz. Öncelikle hazırlık aşamasında gerekli çizimleri ve testleri yapıyoruz. Ardından greft toplayacağımız bölgeden kökleri alıyoruz.

Anestezi işlemini uyguladıktan sonra artık temel aşamaya geçiyoruz. Greftleri açılan kanallara ekiyor ve böylece saçların doğal bir şekilde çıkışını bekliyoruz. Hem kellik olan bölgelere özel hem de az saçlı olan bölgelere özel en uygun tekniklerimizi seçiyoruz. Her aşamada hassas davranarak saçların tamamen doğal görünmesinden yanayız.

Saç Ekimi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Klinik olarak ve alanında uzman doktorlarımızla çalışarak operasyon öncesinde bilinmesi ve yapılması gereken her durumu hastalarımıza iletiyoruz. En detaylı şekilde bilgilendirmeleri yaptıktan sonra emin olarak aşamalara geçiş yapıyoruz. İşlem öncesinden en az 1 hafta önce sigara ve alkolden uzak durulması gerekiyor. Kafein ve şekerli içecekler içilmemesi gerekiyor. Kan sulandırıcı her türlü besinden ve ilaçtan uzak durulması gerekiyor.

İşlem esnasında kanama meydana gelmemesi adına bu kural oldukça önemlidir. Aynı zamanda saç köklerine yapay bir ürün kullanılmaması ve bir süre kozmetik ürünlerden uzak tutulması gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken hususlara özenle dikkat edildiği takdirde, hiçbir sorun yaşamadan çok daha az komplikeyle işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Saç Ekimi Merkezleri

Saç kökleri oldukça hassas bir bölgedir. Bu hassas bölgeye uzman elinin değmesi gerekmektedir. Bu nedenle saç ekimi kapsamında seçeceğiniz kliniği her zaman güvenle seçebilmeniz gerekiyor. Estetik klinik merkezimize hijyen açısından kalite açısından ve profesyonellik açısından güvenebilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca ulaşım sağlayabileceğiniz bir merkezimiz mevcuttur. Kalitemizden asla ödün vermeden ve tamamen uygun teknik, içerik ve malzemeler kullanmaya özen gösteriyoruz. Bünyemizde ekim yaptıran tüm hastalarımızın memnuniyetini görebilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Operasyon öncesindeki gibi sonrasında da dikkat edilmesi gereken alanlar mevcuttur. Yaklaşık olarak 10 günlük temel bir iyileşme süreci mevcuttur. Bu süreçte bol bol su içmeyi ihmal etmemelisiniz. Saç ekimi sonrasında bölgenin tamamen iyileşmesi için yaklaşık olarak 2 aylık bir süre gereklidir. Operasyon sonrasında ufak tefek yaralar meydana gelebilir.

Bu yaraların kalıcı izler bırakmadan kısa sürede iyileşmesi için B vitamini takviyesi gibi ekstraları da veriyoruz. Hastalarımızın operasyon öncesinde esnasında ve sonrasında gelişebilecek tüm komplikasyonlara karşı önlemlerimizi alıyor ve bilgilendirmelerini yapıyoruz. Operasyon sonrasında kesinlikle alkolden bir süre daha uzak durulmalı ve sigara tüketilmemelidir.

Saç Ekimi Sonuçları Bizi Neler Bekliyor?

Profesyonel ekibimizle birlikte gerçekleştirmekte olduğumuz saç ekimi sonucunda başarılı görünümler sizleri bekliyor. Bölgeye operasyon sonrasında en az 2 ay boyunca hassas davranılması gerekiyor. Bu konuda da hastalarımızı uyarıyor ve gerekenleri kendilerine iletiyoruz. Aynı zamanda sonuç olarak sizleri tamamen doğal görünümler bekliyor.

Ekim yapılan bölgede hiçbir işlem yapılmamış gibi oldukça hoş bir görünüm elde edilir. Hızlı bir gelişme ve oldukça kaliteli bir sonuç sizleri bekliyor. Özellikle de tam iyileşme gerçekleştikten sonra kaliteli saçlarınızı ahenkle dans ettirebilirsiniz.

Saç Ekimi Yaptıranların Yorumları

Kliniğimizde saç ekimi yaptıran hastalarımızın yorumlarını yakından takip edebilirsiniz. Kaliteli bir sürece dahil olduklarından, konfordan ve yaşadıkları mükemmel hizmetten bahsederler. Üstelik işlem öncesinde ve sonrasında farklılıkları da somut bir şekilde sizlere aktarabilirler.

Böylece aklınızda yer edinen sorulara da kısaca cevaplar bulabilir ve güveninizi arttırabilirsiniz. İşlem öncesinde tereddüt hisseden hastalarımızın, işlem sonrasında, özellikle de tam iyileşmeden sonra ne kadar doğru bir karar aldıklarını da görebilirsiniz. Yorumlarında hem hislerine dair hem de geçirdikleri tüm sürece dair bilgilendirmelere yer veriyorlar.

Saç Ekimi Fiyatları

En çok merak konusu olan durum ise fiyatlandırmalardır. Hastalarımızın bütçesini sarsmamak ve ihtiyacı olan herkesin faydalanmasını sağlamak adına fiyatları ideal tutuyoruz. Saç ekimi fiyatlarımız hakkında kliniğimize başvurarak daha net bilgiler alabilirsiniz.