Six Pack Ameliyatı ile Kas Estetiği

Six pack ameliyatı genellikle erkeklerin tercih ettiği karın kaslarının baklava dilimleri şeklinde görünmesi ameliyatıdır. Bu ameliyat ile daha genç ve estetik bir görüntü sağlanmaya çalışılıp karın kısmına kas görüntüsü verilir. Hastanın bu operasyona uygun olup olmadığı doktor tarafından doğrulanmalıdır.

Six Pack Ameliyatı Nedir?

Belirli egzersiz ve diyetlerle uzun zaman bu kasları yapmaya çalışan kişilere bu tedavi kısa bir sürede uygulanmaktadır. Aslına bakılırsa kişilerde göbek deliğinden göğüs kısmına kadar baklava dilim karın kasları bulunmaktadır. İşin zor kısmı bu baklava dilimlerini ortaya çıkartmatır.

Bu kasları meydana çıkarmak için ise uzun süre boyunca egzersiz ve spor yapılması gerekmektedir. Spor ve egzersizlerin yetersiz kaldığı zamanlarda ise devreye six pack ameliyatı devreye girer. Bu ameliyat sayesinde kişide  baklava dilimi şeklinde kas görünümü oluşur. Ancak bu kasın kalıcı olmasını istiyorsanız sık ve fazla yemek yemeden ve sağlıksız davranışlardan uzak durmanız gerekir.

Six Pack Ameliyatı Nasıl Yapılır

Six pack ameliyatında ilk işlem olarak kişinin göğüs yağlarına bakılır. Kişinin göğsündeki yağlanma çok fazla ise önce bu yağa bir çözüm uygulanır.  Jinekomasti ameliyatı ile kişilerin göğüsleri normal hale getirilir ve karın bölgesinde kas için gerekli olan fazla bulunan yağın alım işlemine geçilir. Karındaki yağlar liposuction yöntemi ile alınarak karın kasının tasarımı yapılır. Eğer kişide karın germe tedavisine ihtiyaç var ise yapılır ve ameliyat tamamlanmış olur. Yaklaşık bir saat süren bu operasyon sonucu kişi hayalini kurduğu baklava dilimi karın kaslarına kavuşur.

Six Pack Etkisi Ne Zaman Görünür?

Çoğunlukla erkeklerin tercihi ettiği karın kaslarını ortaya çıkaran six pack ameliyatı kişinin başarılı ve uğraş gerektirmeden kas yapmasına yardımcı olur. Kişinin en merak ettiği konulardan birisi de six pack ameliyatından ne kadar sonra baklava dilimi karın kaslarına sahip olacağıdır. Kişinin ameliyatından sonra karın kasları kendini belli etmektedir. Ancak daha net ve estetik açıdan daha güzel görünüm için 4 hafta beklemek gerekir. Bunun nedeni kişide ameliyattan sonra oluşabilecek şişkinlik ve ödem sorunlarıdır.

Six Pack Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Daha güzel ve havalı bir görünüm için istenen baklava dilimi karın kasları yapımı kişinin uzun ve zahmetli bir sürece girmesine neden olur. Kişi bunu istemez ise karın kasını meydana çıkaran six pack ameliyatı olmaya karar verir. Bu tedavi ameliyat ortamında güvenilir bir şekilde yapılmaktadır. Ancak bu ameliyat öncesi dikkat edilmesi gereken birtakım detaylar bulunmaktadır.

Kişi ameliyat öncesi sigara alkol kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durması gerekir. Alkol ve sigara oksijen oranını azalttığı için kişinin iyileşme sürecini yavaşlatmaktadır. Bunun yanı sıra kişiler tecrübeli ve deneyimli bir cerrah seçerek sonradan sıkıntı yaşamamanız için önemlidir. Eğer sağlık sorunlarınız var ise doktorunuz tarafından olup olmayacağınız belirlenir.

Six Pack Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kişilerin dilim baklava karın kasında ameliyat sonrası dikkat etmesi gereken şeyler vardır. Dikkat etmedikleri taktirde sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmaları çok yüksek bir olasılıktır. Kurallara uymadıktan sonra tedaviden bir beklentileri olmaması gereken hastaların suçu doktor ve tedavide değil kendilerinde aramaları gerekir. Bunun tersi olarak kişiler kurallara uydukları taktirde sağlıklı bir şekilde iyileşme dönemi geçirip hayalini kurdukları dilim baklava karın kaslarına sahip olabilirsiniz.

Peki baklava karın kası için dikkat edilmesi gereken hususlar nedir diye sorarsanız size ilk olarak doktorun tavsiye ettikleri ve yapılması gerekiyor diye uyardıklarıdır. Six pack ameliyatı tedavisi sonrası kişiler doktorun önerdiği korseyi doktorun verdiği süre ve kurallarına uygun bir şekilde takması gerekir. Hastanın ameliyat sonrası mutlaka güzel bir şekilde bir veya iki gün dinlenmesi gerekir. Bununla beraber hasta doktorunu önermeden asla spor egzersiz ve benzeri şeyler yapmamalıdır. Ameliyat sonrası yediğine içtiğine dikkat ederek kendine sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturması ve kilo almaması  gerekir.

Six Pack Ameliyatı İyileşme Süreci

Kişilerin baklava şeklindeki karın kaslarına sahip olmak için yaptırdığı six pack ameliyatı kişinin estetik açıdan daha güzel bir görüntü sağlaması için yapılır.  Bu ameliyat cerrahi bir işlem olarak bir veya iki saat sürebilir. Ameliyat bittikten sonra kişi bir saat içinde yeme ve içme gibi eylemleri yaparak iki gün dinlenme sürecine girer. İki günün sonunda kişi kendini iyi hissederse normal yaşantısına dönebilir.

Six Pack Ameliyatı Sonrası Karın Egzersizleri

Six Pack ameliyatı olan kişiler hayatlarına daha havalı ve estetik görünümü olan karın kasları ile devam etmektedir. Six pack ameliyatı ile kişilerin aslında vücudunda bulunan baklava dilimi karın kaslarını yapılan bu six pack ameliyatı ile meydana çıkarıp kişiyi istediği estetik görünüme sahip olmasını sağlıyoruz.

Peki six pack ameliyatından sonraki egzersizlerde nelere dikkat edilmeli ve hangi şartlarda bu egzersizler yapılmalıdır. Kişilerin six pack ameliyatı olduktan sonraki süreçte doktor tavsiyesi ile yavaş yavaş egzersiz yapmaya başlaması gerekir. İlk günler oldukça önemli olup kişi dinlenmelidir. Daha sonraki süreçlerde ise ağır egzersizler yapmayıp doktorun tavsiye etmiş olduklarını yapmalısınız

Karın Kası Ameliyatı Sonrası Etkisi Ne Zaman Fark Edilir?

Baklava dilimi karın kası yapmak oldukça zorlayıcı ve zaman isteyen bir süreçtir. Bu sürecin kimi zamanlarda bir işe yaramaması ile kişiler six pack ameliyatı olmaya karar verir. Bu ameliyat sonrası istedikleri vücut yapısına ve kaslara sahip olarak hayalini kurdukları yaşama atılırlar. Six Pack ameliyatı sonrasında vücudun yeni şekli biraz kendini belli etse de oluşan şişlik ve ödemlerden dolayı en belirgin 4-5 hafta sonra görülmektedir. Kişiler oluşan bu kasların devamlılığı için önceye göre daha dikkatli ve dengeli beslenerek günlük egzersiz ve sporlarını aksatmamalıdırlar.

Karın Kası Ameliyatı Sonrası Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Six pack bir diğer adı ile karın kası ameliyatı olan kişiler dilim baklava karın kasların devamlılığını sağlamak için dengeli ve düzenli bir beslenme sürecine girmelidir. Sık sık yemek yemeyi bırakıp daima egzersiz ve sporlar yapması gerekir. Sigara Alkol ve sağlığa zararlı olan yiyecek ve içecekleri kullanmayıp six pack ameliyatı sobucunu kalıcı hale getirebilirsiniz.

Six Pack Ameliyatı Sonrası Ne Zaman İşe Dönebilirim?

Kişilerin kendi istekleri üzerine yapılan daha güzel ve fit bir görünüm için genelde erkeklerin tercih etmiş olduğu baklava dilimi karın kaslarının kolay ve zamandan tasarruf ile ameliyatla yapılması mümkün olur.  Bu tedaviden sonra ne zaman işe dönüleceğine hastanın doktoru karar verip genel konuşulacak olursa kişi önemli bir detay olan masa başı işine bir hafta daha ağır işlerde çalışanlarda  iki hafta içerisinde dönebilmektedir.

Six Pack Ameliyatı Fiyatları

Six pack ameliyat fiyatları hastadan hastaya değişmektedir. Hastanın gördüğü tedavi bu tedavinin zorluğu, tedavi süreci içerisinde yapılan bazı uygulamalar ameliyatı yapan doktor ve merkeze göre birçok neden six pack ameliyatını etkilemektedir. Kişi bütün bu detayları önceden araştırıp ya da doktoru ile konuşup bütün detaylar hakkında bilgi sahibi olabilir. Kişinin six pack ameliyatı öncesi araştırması kişinin belirli bir bütçe ayırmasına etki eder ve daha sonra bir sıkıntı yaşamaz.