Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

Son dönemlerde giderek tercihi artan tıraşsız saç ekimi en çok tercih edilen tekniklerden birisidir. Tıraş olmaya gerek kalmadan uyguladığımız bir tekniktir. Hem popüler olan hem de tüm dünyada en çok tercih edilen tekniklerden biri olan tıraşsız saç ekimi sayesinde sizler de gerek duyduğunuz saçlı görünüme hızlıca kavuşabilirsiniz. Saç bölümlerinin ön kısımlarına, arka kısımlarına, yan ve tepe kısımlarına rahatlıkla uygulayabildiğimiz bir yöntemdir. Bu ekim tekniğimizin en sevilen kısmı ise saçlı bölgelere de uygulanabilir olmasıdır.

Hiç vakit kaybetmemek adına ve saçları tıraş etme gereği duymadan bu uygulamayı hayata geçiriyoruz. Tamamen güvenilir ve profesyonel şekilde uyguladığımız bu yöntem sayesinde kısa sürede saçlarınızı istediğiniz görünüme kavuşturuyoruz. Elbette herkesin en büyük hayali kellikten ve dökülen saçlardan kurtulmaktır. Ancak doğal yöntemlerle başarıya ulaşmak ne yazık ki kısa sürelidir. Uzun ömürlü bir kalıcılık için mutlaka saç ekim yöntemlerinden biri tercih edilmelidir. Sizler de hem etkili hem de kısa süren tıraşsız yöntemi tercih edebilirsiniz. Kliniğimiz bu konuda her zaman uzman bir şekilde hizmet sunmaktadır.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

En kolay yaptığımız ekimlerden biri olan tıraşsız saç ekimi işleminde adından da anlaşıldığı üzere tıraş yapmaya gerek duyulmuyor. Hem konforlu hem de vakit kaybı olmayan bir işlemdir. Saçların dökülen kısımları, kel kısımları ya da saçlı olan ancak seyrek olan kısımları için uyguladığımız bir yöntemdir. Hazırlık aşamasından itibaren ele aldığımız bu yöntemin son aşamasına kadar süreci takip ediyoruz.

Tamamen güvenilir ve kaliteli bir şekilde yaptığımız bu işlem sayesinde hastalarımız da halinden son derece memnun kalıyor. Hazırlık aşamasında hastalarımızı hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak ekime hazır hale getiriyoruz. Kaliteli hizmetimizden hastalarımız her zaman memnun kalmaktadır. Yorumlarından bunları görebilir ve nasıl kaliteli bir süreç geçirdiklerini de öğrenebilirsiniz. 6 farklı aşamadan oluşan saç ekim işlemimiz sayesinde tüm aşamaları kaliteli bir şekilde bitiriyoruz.

Tıraşsız Saç Ekimi Yöntemleri

Kadınlar için de erkekler için de tıraşsız saç ekimi yöntemi uygun bir yöntemdir. FUE ve DHI olarak iki farklı kategoriye ayrılmakta olan saç ekim yöntemlerinden birisidir. FUE teknikleri içerisinde yer alır ve kanal açtıktan sonra greftleri kanallara ekeriz. Burada önemli olan kısım tıraş gereği duymamaktır. Saç kıran hastalıklarından ötürü ya da farklı sebeplerden ötürü saçlarda bölgesel olarak ya da bir bütün halinde dökülmeler meydana gelebilir.

Bu dökülmelerin önüne kalıcı olarak geçemediğinizde, kalıcılık sunan saç ekim tekniğimizi tercih edebilirsiniz. Sonrasında ise doğal bir şekilde büyüme gösteren saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Saçların dökülme ve kayıp olan bölgelerinde açık kısımlar herkesi estetik açıdan rahatız eder. Kişilerde özgüven eksikliği oluşmaya başlar. Bu durumdan kurtulmak için tıraşsız olarak yapılan yöntemimiz her zaman işe yarar ve başarılı sonuçlar elde edilir.

Tıraşsız Saç Ekiminin Faydaları

Tıraşsız saç ekimi tıpkı diğer saç ekim yöntemlerinde olduğu gibi faydası ve avantajı fazla olan bir yöntemdir. Birden fazla tekniğe uyarlanarak kullandığımız bu yöntem sayesinde hiç vakit kaybı yaşamadan doğal saçlarınıza kavuşabileceksiniz.

Hem doğal bir görünüm hem de son derece aktif büyüyen saçlar için bu fırsatı kaçırmamalısınız. Uzun saçlara da sahip olsanız kısa saçlara da sahip olsanız tıraşsız yöntemimizden faydalanabilirsiniz. Kıl köklerini hiçbir şekilde tahrip etmeden ve saç derisine hiçbir şekilde müdahalede bulunmadan işlemi tamamlıyoruz.

Tıraşsız Saç Ekimini Kimlere Yapılır?

Saçlarında bölgesel olarak dökülmeler yaşayan, kellik sorunu ile başa çıkmayan, herhangi bir rahatsızlıktan ötürü saçlarında bölge bölge dökülme olan ve saç kaybı her geçen gün giderek artan kişiler için uygun bir yöntemimizdir. Hastalarımıza gereken tüm testleri ve tetkikleri yaptıktan sonra işlem için uygun olup olmadıklarını belirliyoruz.

Ardından greft toplama aşamasına geçiyoruz. Greftleri ekeceğimiz alanların kanallarını açıyoruz. Bu aşamaları gerçekleştirirken lokal anestezi kullanarak son derece etkili ve acısız bir işlem gerçekleştiriyoruz. 18 yaşını dolduran herkese bu işlemimizi uyguluyoruz. Ancak 18 yaşından küçük hastalarımız için ne yazık ki uygulanması uygun bir işlem değildir. Derinin ve kafa yapısının tam anlamıyla gelişmiş olması çok önemlidir.

Tıraşsız Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Tıraş olmaya gerek kalmadan yaptığımız işlem sayesinde sizler de kısa sürede doğal saç görünümüne kavuşabilirsiniz. En büyük avantajı ise adından da anlaşıldığı üzere tıraş olmaya gerek duyulmamasıdır. Hem erkekler için hem de kadınlar için uygundur. İşlem öncesi ve sonrasına dair yapılması gereken her konu hakkında da hastalarımıza bilgilendirmeleri iletiyoruz.

Böylece işlem esnasında gelişebilecek riskler ve komplikasyonlar hakkında da bilgi sahibi olduktan sonra net kararlarını veriyorlar. Tüm süreçte hastalarımızın yanında olmaktan gurur duyuyoruz. En bilinen bir diğer avantajı ise 10 gün içerisinde hastanın tamamen iyileşmesi ve saçların çıkmaya başlamasıdır. Bu kadar kısa sürede saçların çıkmaya başlaması hastalarımızı en fazla memnun eden aşamalardan birisidir.

Tıraşsız Saç Ekimi Dezavantajları

Bilinen tüm saç ekim yöntemleri arasında yok denecek kadar az dezavantaja sahip bir işlemimizdir. Tıraşsız saç ekimi yöntemimizde bilinen herhangi bir zarar, yan etki ve dezavantaj bulunmaz. Özellikle de yaptıran hastalarımızın başarılı sonuçları ve başarılı süreçleri ile çok daha fazla bilgi sahibi olmanız mümkündür.

Dezavantajının aksine tıraş olmaya gerek kalmadan yapılması avantaj olarak nitelendirilir. İşlemden hemen sonra normal hayata ve iş hayatına dönmek, 10 gün içerisinde iyileşme sağlamak ve saçların çıkmaya başlaması da dezavantaj olarak hiçbir zaman kabul edilmez. Yalnızca işlem esnasında çok nadir ve seyrek görülmekle birlikte hafif kanamalar olabilir. Ancak bu çok düşük bir ihtimaldir.

Tıraşsız Saç Ekimi Sonuçları

Oldukça başarılı sonuçlar elde ettiğimiz tıraşsız saç ekimi işleminde hastalarımızda hiçbir komplikasyon şimdiye dek görülmemiştir. Hem kaliteli hem de deneyimli olarak yaptığımız bu işlemde uzun saçlı bölgelerde de kısa saçlı bölgelerde de çalışma sürdürüyoruz.

Kısa sürede etkili sonuçlar elde etmek istediğinizde bu yöntem sizler için en ideal yöntemlerden birisidir. Saç derisinde herhangi bir tahribat ve yara oluşmaz. İz ve kalıcı hasarlar meydana gelmez. Bu etkileri göz önüne alındığında sonuçların başarısız olması da mümkün değildir. Her zaman başarılı sonuçlar elde edilir.

Tıraşsız Saç Ekimi İle Tıraşlı Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tıraşlı saç ekimlerinden ayrılan en büyük farkı tıraşsız saç ekimi yapmamızdır. Uzun ya da kısa saçların olması önemli değildir. Her bölgeye tıraş yapmaya gerek kalmadan bu ekim işlemini yapıyoruz. Tıraşlı saç ekim yöntemlerine oranla daha fazla tercih edilen ve kalitesinden ödün vermediğimiz bir yöntemdir.

Tıraşsız Saç Ekimi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Alkol alımı, sigara tüketimi, kafein tüketimi ve ilaç kullanımı tıraşsız saç ekimi öncesinde bırakılması gereken durumlardır. Başarılı sonuçlar için beslenme ve ilaç kullanımına dikkat edilmelidir.

Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları 2021

2021 yılında en özel şekilde belirlediğimiz tıraşsız saç ekimi fiyatları sayesinde ideal ödemeler yaparak kısa sürede doğal saçlarınıza kavuşabilir ve bunun keyfini kalıcı olarak çıkarabilirsiniz.